Asayiş
Giriş Tarihi : 07-04-2021 10:59   Güncelleme : 07-04-2021 10:59

377 Kişinin Mal Varlığına El Konuldu! Aralarında Urfa'lı İsimlerde Var

377 Kişinin Mal Varlığına El Konuldu! Aralarında Urfa'lı İsimlerde Var

Resmi Gazete’de yayımlanan kararla 377 kişinin Türkiye’de bulunan mal varlığının dondurulması kararı alındı. Bu isimlerin arasında Urfalı isimler de yer alıyor.
FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile PKK’lı teröristler Cemil Bayık, Murat Karayılan ve Duran Kalkan’ın mal varlıkları donduruldu. Mal varlığı dondurulan FETÖ/PDY Terör Örgütü üyesi 205 kişi arasında eski Zaman Gazetesi yazarı Ekrem Dumanlı, İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın İpek, eski Samanyolu TV Genel Koordinatörü Hidayet Karaca, Melek İpek, Mustafa Karasu, Ferhat Abdi Şahin, Sabri Ok, Fehman Hüseyin, Ahmet Kurucan, Musa Aşoğlu, Önder Aytaç, Mehmet Yalınalp, Selman Kuzu gibi isimler var.
ŞANLIURFA’DAKİ İSİMLER
Şanlıurfa’da FETÖ terör örgütü dolayısıyla Abdulkadir Aksoy ve Bahattin Karataş, PKK/KCK terör örgütü nedeniyle de Abdulkadir Zenger, Abdulrahim Delibaş, İsmet Kem, Mehmet Tören ve Muzaffer Ayata’nın mal varlıklarına el konuldu. Ayrıca terör örgütü DEAŞ ile bağlantısı bulunduğu iddia edilen İsmail Bayaltun (Soylu), Hüseyin Demir, Mahmut Özden, Mahmut Demir, Mikail Arıkan ve Mustafa Mol’un da mal varlıkları dondurulduğu açıklandı.