Gündem
Giriş Tarihi : 12-05-2022 12:31   Güncelleme : 12-05-2022 12:31

AKÇAKALE’DE İKİNCİ NOTER İÇİN İMZA KAMPANYASI ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

AKÇAKALE’DE İKİNCİ NOTER İÇİN İMZA KAMPANYASI ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde  İkinci noter açılması için imza kampanyası başlatıldı.
Akçakale Hüda-Par İlçe başkanı Halil Aydın tarafından Akçakale’de büyük eksikliği hissedilen ikinci noterin açılması için imza kampanyası başlatıldı. Kısa Sürede sosyal medyada yayılan  kampanya  ilçe’de çığ gibi büyüyor. 
Akçakle’de her kesim tarafından destek gören Akçakale’ye ikinci noter kampanyası imza altına alınarak yetkili mercilere iletilecek. Yetkililerde uygun gördüğü takdirde Akçakale’ye ikinci noter kazandırılması amaçlanıyor.
Kampanyayı başlatan Akçakale Hüda-Par İlçe başkanı Halil Aydın yaptığı kısa açıklama’da; “ İlçemizde mevcut sadece bir noterimiz var. Bu noterde maalesef ilçemizin ihtiyaçlarına cevap veremez hale geldi. İlçemize ikinci bir noter açılması için ben ve ekibim İmza kampanyası başlattık. Topladığımız imzaları yetkili mercilere ileteceğiz. İnşallah yetkililerde halkın bu sorununa kullak vererek ilçenin büyük eksikliği olan ikinci noteri açarlar. Bu İmza kampanyamıza gerek imza vererek, gerekse sosyal medya’da paylaşarak destek veren herkese Teşekkür ediyorum”dedi.