Gündem
Giriş Tarihi : 10-04-2021 00:08   Güncelleme : 10-04-2021 00:18

Akçakale'deki Darp Olayına Siyasilerden Kınama!

Akçakale'deki Darp Olayına Siyasilerden Kınama!

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay, Akçakale'de yaşanan vatandaşı darp olayı ile ilgili açıklama yaptı.

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay sosyal medya üzerinden yapyığı açıklama'da şunları kaydetti;

"Değerli Akçakaleli hemşehrilerim,

Bugün Akçakale'de bir güvenlik görevlisinin, vatandaşımıza kabul edilemez bir şekilde ve orantısız güç kullanımı ile ilgili olarak,

ilgili makamlarla görüştük ve bunkonunun takipçisi olacağızı bilmenizi isterim.

Akçakale halkı vatanına, bayrağına, askerine, polisine aşıktır ve bu, öyle kalacaktır. Münferit hadisler bu durumu değiştirmez.

Birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz daim olsun." dedi


Akçakale Gelecek Partisi ilçe başkanı Mustafa Çiftçi, Vatandaşı Darp eden Polisleri kınayarak bu açıklamayı yaptı. 

Akçakale Gelecek Partisi ilçe başkanı Mustafa Çiftçi, sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti;

“Bu gün Akçakale’de Çarşının ortasında bir vatandaşın, hem de ailesinin yanında polis memuru tarafından darp edilmesi bizi çok üzmüştür. Bu olayı kınıyorum. Akçakale sahipsiz değil.” Dedi.

Akçakale Hüda-Par ilçe başkanı Halil Aydın, Vatandaşı Darp eden Polisleri kınayarak bir açıklama yaptı. 
Akçakale Hüda-Par  ilçe başkanı Halil Aydın; Sosyal Medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti;

“Polisin görevi varsa suçluları yargıya teslim etmektir. Yargılamak, yargıçlık yapmak polisin görevi değildir. Vatandaşı Annesinin, eşinin ve Aile fertlerinin yanında hakaret, dövmek kabul edilemez” Dedi.

Avukat İbrahim Uğur Akdoğan; Akçakale'de Polis Tarafından darp edildiği iddia edilen olayla ilgili Halkımızın yanındayız" dedi.

Avukat İbrahim Uğur Akdoğan Yaptığı yazılı açıklama'da şunları kaydetti;

 "Polis devletine karşıyız, her zaman Hukuk devletini savunuyoruz. Hadisizk yapana hakkımızı bildireceğiz. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın “ şiarından gelen bir toplumuz.Herkesin barış ve huzur içinde yaşamasını isteriz.Ancak mazlum ve mağdur halkımızın yanında olduğumuzu bildiririm. Adaletin peşindeyiz.Hukukun esamesi okunmuyor. Adalet sesleri hoyratça susturuluyor bu sularda. İnsan hakları ayaklar altına alınıyor.İdarenin gücü kullanılarak polisinin kullandığı aşırı güç gerçekten ibretliktir ve keyfiliktir. Yazıklar olsun insanlıktan nasibini almayanlara. Gerek mülki amir ,gerek kurum müdürlerin tutumları ayrıca ibretliktir.. İşte biz buna çifte standart diyoruz.Vatandaşın bunu yaptığını düşünsenize. Hem de polis haftasında ! Adalet isteyenlerin üzerine siyaset sürülüyor şu an karakollarda. Bu coğrafya hukuk ve insan haklarından da yoksun bir coğrafya olduğunu sanmasınlar.Karşılarında bizi bulacaklardır. Her an vatandaşımızın yanında olduğumuzu bildirmek şeref nişanesidir bizlere.Yaptıkarı bu hatanın bedelini yargı önünde şüphesiz ödeyeceklerdir. Bu tokatlar, Akçakale meydanında eşi ve annesi önünde bir memleket olmadığını ele güne göstereceğiz. Hiç merak etmeyin. Türkiye'nin yeniden demokrasi ve hukuk yoluna çekileceği günler uzak değil yakın! Hem geleneklerimize hem de Akçakale halkının özgürlüğüne sahip çıkacağız.” Son olarak belirtmek istiyorum ki: Akçakale ve Harran halkı öyle kolayca burnundan tutulup istedikleri yere sürüklenecek bir şehir değil. Bizler var oldukça sizlerin haklarını savunmak görevimizdir."dedi.