Siyaset
Giriş Tarihi : 11-01-2022 12:30   Güncelleme : 11-01-2022 12:30

Alagöz'den Belediye Başkanlarına Sert Eleştiri

Alagöz'den Belediye Başkanlarına Sert Eleştiri

CHP Haliliye İlçe Başkanı İbrahim Halil Alagöz, yerel yönetimleri sert bir dille eleştirerek kentin beton yığınlarına dönüştürüldüğüne dikkat çekti. 
Alagöz, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:”Yıllardır Urfa'yı yönetenlerin vizyonsuzluğudur şehri bu hale getiren. Zamanında rant uğruna birilerine peşkeş çekilen arsalar ve buralara yapılan gelişigüzel binalar, görüntü kirliliğine sebep oldu. Ders aldık mı ? Hayır. Hâlâ birileri rant elde etsin diye en güzel, en kıymetli arsalar heba ediliyor. Şehir beton yığınına döndü. 
ÖZDİKER PASAJI
Haşimiyedeki Özdiker Pasajı esnafı da yıllar önce yapılan hataların kurbanı oldu maalesef. Sayın Beyazgül burayı yıkacağım deyince, esnaf isyan etti. Peki kim haklı ? İki taraf da haklı. Görüntü kirliliğine sebep olan pasaj yıkılsın tamam ancak esnaf mağdur edilmesin. İnsanlara yer göstermeden yada hakkı olan dükkân bedelini vermeden, buradan çıkın, demek vicdansızlıktır. Adamın 400-500 bin liralık dükkânına 160 bin lira değer biçemezsiniz Sayın Beyazgül.
ZAMANSIZ YAPILAN İŞLER HERKESİ MAĞDUR EDER
Ekonomik kriz zaten pek çok sektörü vurmuşken, zamlardan dolayı halkın alım gücü düşmüşken, dolar yüzünden mal tedarikinde sıkıntılar yaşanırken bir de siz insanları mağdur ediyorsunuz. Zamansız yapılan işler herkesi mağdur eder. Ya hakları olan istimlak bedelini verin yada esnafa yer gösterin. 
Ayrıca bir diğer  konu, zamanında yapılırken sesinizi etmediğiniz ama sonradan görüntüyü bozuyor diye yıkmaya kalkarken, mal sahibine ödemek zorunda kaldığınız istimlak bedelleri kimin cebinden çıkıyor ? Halkın. Yani burada esnaf kadar halk da mağdur duruma düşüyor. Peki halkın zararını kim karşılayacak ? Hiç kimse. 
VELHASIL VİZYONSUZ BELEDİYE BAŞKANLARININ CEZASINI HEP BERABER ÇEKİYORUZ
Şehrin göbeğine, eski hâl pazarının yerine dikilen ucube iş yeri, caminin dibine inşa edilen gökdelen (Büyükşehir Belediye Binası), Bahçıvan İş Merkezi, Sarayönü'ndeki Özdiker Halep Pasajı vs. daha sayabileceğimiz çok yer var şehrin görüntüsünü bozan ama saymakla birşey değişmiyor. Bize vizyon sahibi yöneticiler lazım. Şehrinize sahip çıkın değerli hemşehrilerim. Yoksa tarım arazilerine dikilen beton binalarla nefes alamayacak duruma geleceğiz. Bu böyle gitmez ! Yıkılması gereken aslında bu ÇARPIK DÜZENDİR. Hep beraber bu çarpık düzeni yıkalım. Her şey güzel olsun, Urfa da güzel olsun.”