Gündem
Giriş Tarihi : 02-08-2021 14:24   Güncelleme : 02-08-2021 14:24

AMATÖR OLARAK BAŞLADIĞI İŞTE, BİR MARKA OLDU!

AMATÖR OLARAK BAŞLADIĞI İŞTE, BİR MARKA OLDU!

Moda Tasarım Eğitmeni Ömer Faruk Arslan, 7 yıl önce merakla başladığı Moda -Tasarım işinde markalaşarak, Türkiye’de sayılı Moda Tasarımcı listesine girmeyi başardı.

BİR BAŞARI’NIN HİKAYESİ...

Suudi Arabistan, Mısır, Ürdün, Libya, Fas, Tunus, Cezayir ve Irak gibi ülkelerde Moda Tasarım Eğitmenliği yapan  Ömer Faruk Arslan dijital ortamda 650 kişiye Moda tasarım eğitimi veriyor. Öğrencileri ise, kendi ülkelerinde markalaşma yolunda büyük başarılar yakalıyor.

1990 yılında Adana dünya’ya gelen Moda Tasarım Eğitmeni Ömer Faruk Arslan 11 yaşında Suudi Arabistan'a eğitimini tamamlamak için gitmiş. 11 yıl boyunca Arapça edebiyatı ve uluslararası Medine Türk okulundan mezun olarak 2013 yılında Vatan hasretine dayanamayıp ana Vatanı olan Türkiye’ye kesin dönüş yaptı. Amatör olarak Moda tasarım işine merak salan Arslan, 2014 yılında İstanbul-Üsküdar'da Küçük bir işletme açarak Fransa, Almanya Hollanda, Lübnan Ürdün gibi ülkelere, tasarladığı Gelinlikleri satmaya başladı. Her geçen gün işinde markalaşan Moda Eğitmeni Arslan, 22 Şirket ile Ortak çalışarak Dünya çapında yaptığı tasarımlarla büyük bir beğeni kazandı. Yoğun talep üzerine moda tasarımcılara eğitim vermeye başlayan Arslan,  kendine has çalışma teknikleriyle, kalıp ve stil Çalışmalarıyla Fransız  ve İtalyan kalıplarını geride bırakarak, onlarca Ülke’de yeni bir moda tasarım akımını başlattı. Sosyal ağlar üzerinde Moda tasarım eğitimi veren Moda Tasarım Eğitmeni Ömer Faruk Arslan’ın çeşitli ülkelerde 650 tane öğrencisi var.

İşini çok sevdiğini belirten Moda Tasarım Eğitmeni Ömer Faruk Arslan; “inanmak başarının yarısıdır ve ben inanıyorum.”diyerek Bir çok moda tasarımcıya ilham kaynağı oluyor.

Hedefinin, Dünya’da klasikleşmiş Moda ve Tasarım mesleğine yeni bir boyut katmak, Dijital çağla mesleğini entegre ederek yeni bir akım, yeni bir ekol oluşturmayı hedeflediğini belirten, Moda Tasarım Eğitmeni Ömer Faruk Arslan, işinde Dünya markalarını geride bırakarak, en iyisi olma yolunda ilerliyor.