Gündem
Giriş Tarihi : 27-03-2021 19:55   Güncelleme : 27-03-2021 19:55

BAŞKAN AKSOY BERAT KANDİLİ’Nİ KUTLADI

BAŞKAN AKSOY BERAT KANDİLİ’Nİ KUTLADI

Bozava Belediye Başkanı Suphi Aksoy, Berat Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayarak tüm İslam aleminin kandilini kutladı.

Başkan Aksoy mesajında, Üç ayların manevi havası içerisinde idrak edeceğimiz kutsal gecelerden biri olan ve bizlere Ramazan ayını müjdeleyen Berat Kandili’ne, milletçe bir kez daha erişmenin mutluluk ve heyecanı içerisindeyiz.

Berat Kandili; Allah'ın bütün kullarına rahmet, lütuf ve mağfiret kapılarını aralayarak kullarını bağışladığı, dualarına karşılık verdiği, günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri kat be kat mükâfatlandırdığı mübarek gecelerden birisidir. Yapılan duaların, Cenab-ı Mevla'ya arz edileceği ve onun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanılacağı, umudu, huzuru müjdeleyen bu geceler; ailemize, çocuklarımıza, vatanımıza kendimize ve bütün insanlığa karşı görev ve sorumluluğumuzu bir kez daha hatırlamamız, ümitlerimizi tazelememiz için büyük bir fırsattır.

Bu vesileyle, çok değerli Bozova'lı  hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve İslam âleminin Berat Kandilini kutlar; Bu mübarek gün ve gecelerin şehrimize, ülkemize ve tüm insanlığa rahmet, sağlık, bereket ve huzur getirmesini  Yüce Allah 'tan niyaz ederim.