Gündem
Giriş Tarihi : 27-05-2022 10:36   Güncelleme : 27-05-2022 10:36

BAŞKAN BEYAZGÜL AZERBAYCAN BULVARINDAKİ ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

BAŞKAN BEYAZGÜL AZERBAYCAN BULVARINDAKİ ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Fen İşleri ekipleri tarafından çalışmaların devam ettiği Azerbaycan Bulvarında incelemelerde bulundu. Başkan Beyazgül Şanlıurfa’ya ikinci bir çevre yolu kazandıracaklarını söyledi.

Şanlıurfa’da yeni yol açma ve yol genişletme çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi artan nüfus ve araç sayısını da dikkate alarak Diyarbakır yolunu Seyrantepe mahallesine bağlayacak olan 50 metre genişliğindeki Azerbaycan Bulvarında çalışmalarını sürdürüyor.

Kent genelinde sürdürdüğü ulaşım projeleri ile kent trafiğini rahatlatmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, Azerbaycan Bulvarında sürdürdüğü çalışmalar kapsamında Diyarbakır yolunu Seyrantepe mahallesine bağlayacak olan 50 metre genişliğindeki yol ile on binlerce aracın şehir merkezi trafiğine girmeden seyahat etmeleri sağlanacak.

“KENDİ ARAÇLARIMIZ VE EKİPLERİMİZLE KENTE İKİNCİ BİR ÇEVRE YOLU KAZANDIRIYORUZ”

Yol yapım ve stabilize çalışmalarını sahada inceleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Şanlıurfa’nın nefes borularını ve can damarlarını bir bir açıyoruz” dedi.

Başkan Beyazgül, “Azerbaycan Bulvarı kenti Buluntu Hoca Bulvarına bağlayacak. Bu yol çalışmaların diğer etaplarında Açıksu Caddesine kadar bağlanacak. Bu yol ile şehrimiz ikinci bir çevre yolu kazanmış olacak. Şanlıurfa adeta şantiyeye dönmüş durumda her yerde bir çalışma var. Şanlıurfa’nın nefes boruları, can damarları açılıyor. Kendi araç ve ekiplerimizle sahada canla başla çalışıyoruz. Yol yapım çalışmaları kapsamında henüz yapılaşmanın olmadığı yerlerde altyapıyı tamamlayarak halkımızın hizmetine sunuyoruz. Şanlıurfa artık çağ atlıyor.” Diye konuştu.