Gündem
Giriş Tarihi : 18-05-2021 17:04   Güncelleme : 18-05-2021 17:04

Başkan Çoban: Destek paketinde turizimcilerin olmaması üzücü

Başkan Çoban: Destek paketinde turizimcilerin olmaması üzücü

Şanlıurfa Turist Rehberleri Odası Başkanından Müzeler Haftası ve Esnaf Destek Paketi hakkında açıklama yaptı

ŞURO Başkanı Müslüm Çoban yaptığı açıklamada “18 Mayıs Dünya Müzeler gününü ve 18-24 Mayıs Müzeler Haftasını kutluyorum. Pandemi nedeniyle Müzeler Haftasını buruk bir Sevinçle karşıladık. Şanlıurfa ve bölgemizde tur organizasyonu yapan bir çok seyahat acentesi kısıtlamaların ve araçlarda %50 kısıtlama sebebiyle tur maliyetleri arttığından büyük zorluk çekmektedirler. 
Dün Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu esnaf destek paketinde turizimcilerin olmaması üzüntü yaratmıştır. Pandemi sürecinde en kötü etkilenen sektörlerin başında Turizm gelmiştir. Destek Paketinde Turist rehberlerinin ve seyahat acentelerinin olmaması turizim sektöründe büyük bir hayal kırıklığına uğratmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve Hükümetimizden turist rehberleri ve seyahat acentelerinin de destek kapsamına alınmasını istiyoruz. 

Pandemi vaka sayılarının azalması, aşılama oranlarının yükselmesi İle Kısıtlamaların tamamıyla ortadan kalkmasını Umut ediyorum. O zaman hem Şanlıurfa hem de Bölge turizminde gözle görülür bir artış olacaktır.” Açıklamasında bulunmuştur.