Siyaset
Giriş Tarihi : 21-05-2021 11:47   Güncelleme : 21-05-2021 11:50

Başkan Döğmeci, yapılan son zamlara tepki gösterdi

Başkan Döğmeci, yapılan son zamlara tepki gösterdi

Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanı İsa Döğmeci akaryakıta yapılan zamlara tepki gösterdi. Yapılan zamlarla ilgili İl Başkanı Döğmeci tepkisini şu sözlerle dile getirdi;

"Üç beş verip elli yüz almak

Ülkemizde sesiz sedasız her geçen gün geçmiş dönemlerden hatırladığımız her gün zam zam zama zam var.

Akaryakıta yapılan yüksek %60 (ortalama) vergi zammı ile motorinde 70 kuruş fark oluşmuştur. Yapılan zammın zamanlaması manidardır. Esnafa 3 bin ve 5 bin olmak üzere açıklanan hibe desteğinin hemen arkasından gelmesi başlığımıza uygun bir durum oluşturmuştur.  Bölgemizin son 50 yılın en kurak yılını geçirmesi tohumun, gübrenin, elektriğin, sulama ücreti ve tamda hasat zamanı olmasından dolayı motorin fiyatlarının artışı ile zorda olan çiftçimize büyük bir darbe vurmuş ve birçok çiftçi bu maliyetlerden ve kuraklıktan kaynaklı verim düşüklüğü de göz önünde bulundurulursa hasat yapamayacak duruma getirilmiştir. Çiftçinin bu zor günlerinde yanında olunması gerekirken maliyetlerinin bu denli artırılması çiftçinin sonunu hazırlamaktadır. 

Şanlıurfa bir tarım şehridir.  Bu denli kurak ve verimsiz geçen bir yılın sonrasında tedbirlerin alınmaması çiftçinin desteklenmemesi çok daha sert bir kirizin habercisi olduğunu bilmemiz gerekmekte ve iktidarın tedbir almaması durumunda daha vahim tablolarla karşılaşmamız kaçınılmaz bir son olacaktır. 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."