Gündem
Giriş Tarihi : 16-07-2021 08:19   Güncelleme : 16-07-2021 09:24

BAŞKAN YALÇINKAYA 33 GÜVERCİN UÇURARAK ÖNEMLİ MESAJ VERDİ

BAŞKAN YALÇINKAYA 33 GÜVERCİN UÇURARAK ÖNEMLİ MESAJ VERDİ

Şanlıurfa’nın Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü” dolayısıyla 33 Güvercin uçurarak 15 Temmuz şehitlerini andı.
kçakale Kültür merkezi bahçesinde düzenlenen Programa katılan Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi, Fetö Terör Örgütü tarafından 30 kurşunla vurularak Şehit edilen Ömer Halis Demir ve sokaklarda şehit edilen 15 Temmuz Şehitleri anısına  33 Güvercin uçurarak çok önemli bir  sosyal mesaj verdi.

Türkiye Cumhuriyeti devletisin asla Bölünemeyeceğini vurgulayan Başkan Yalçınkaya, vatanı müdafa konusunda her daim can vermeye hazır olduklarını belirtti.
15 Temmuz Darbe girişiminin tarihe kara bir leke olduğunuda  sözlerine ekleyen Başkan Yalçınkaya; “Türk milleti ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayeti ile karanlıktan yeni bir şafak, yeni bir gelecek ve yeni bir umut ortaya çıkarıldı. Bütün vatan hainlerine, bölücü terör örgütlerine, bütün emperyalist ülkelere karşı can siperhane bir mücadele yapıldı, şehirlerimiz tanklarımız altında canlarını verdiler. Gazilerimiz ve bütün Türk milleti dimdik ayakta bu fekaletin karşısında durdu. İnşallah gelecek yüzyıl Türkiye’nin yüzyılı olacak ve yeni bir sayfa yeni bir destan yazacağız.” Dedi

Programa, Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, Ak Parti  Akçakale ilçe Başkanı İbrahim Yıldık, Belediye Başkan yardımcıları Halef Karataş, Navi Çokan, insan Kaynakları müdürü Mehmet Yaşarer, Kültür merkezi müdürü Hayati Yıldık, Ak Parti Akçakale Gençlik kolları Başkanı Murat Apakhan, Kadın Kolları, Belediye Personelleri ve vatandaşlar Katılım Gösterdi.

Göbeklitepe Ajans