Siyaset
Giriş Tarihi : 11-01-2022 17:19   Güncelleme : 11-01-2022 17:24

Başkan Yanmaz : Belediye başkanları ve Milletvekilleri uyuyor!

Başkan Yanmaz : Belediye başkanları ve Milletvekilleri uyuyor!

Saadet Partisi İl Başkanı Niyazi Yanmaz, kentte görev yapan ulusal ve yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi. Yanmaz, kentteki sorunlara değinerek yetkilileri göreve davet etti.
SUYA ZAM !
Ekonomik anlamda vatandaşların çok zor günler geçirdiğine dikkat çeken Yanmaz, su fiyatlarına zam yapılmaması gerektiğini ifade etti. Yanmaz, şöyle konuştu:”Fakir insanları kaçak su kullanmaya sevk ediyorlar, yapılan zamlarla. İnsani yaşatki devlet yaşasın. Fakir fukaramıza bakmamız lazım. İdarecilerin görevi mağdur insan bırakmamak. Yetkilileri ve STK’ları göreve davet ediyorum.”
ŞEKER HASTALARINA DESTEK ÇIKILSIN ! Diyabet hastaları için cihaz desteğinin sağlanması gerektiğini ifade eden Yanmaz,”Şeker, diyabet hastalarının her gün ölçümleri yapılıyor. Çevre illerde bir cihazla çocuklara zarar vermeden ölçümleri yapılıyor. Urfa’da böyle bir cihaz yok, tedariki yapılırsa çok iyi olur.
GAP HAVALİMANINA ILS CİHAZI ALINSIN !
Urfa Türkiye’nin 8. Büyük şehri, bir havalimanı yapıldı. Uçaklar rahat inemiyor. Bu mevsimde uçak seferleri aksıyor. ILS cihazı alınırsa hiçbir kalmayacak. 20 yıldır yapılmış havalimanı. Uçaklar, Antep ve Diyarbakır’a inmek zorunda kalıyor. Belediye başkanları, milletvekilleri uyuyor. O cihazı almak çok mu zor anlamadık gitti.”şeklinde konuştu. Ayrıca, Yanmaz Bahçelievler’deki park sorununa değinerek Kız Meslek Lisesi’nin yıkılması ve kalıcı çözüm çalışmalarının yapılmasını istedi.