Gündem
Giriş Tarihi : 09-11-2021 08:55   Güncelleme : 09-11-2021 08:55

CEYLANPINAR'DA SORUNLAR NEDEN ÇÖZÜLMÜYOR

CEYLANPINAR'DA SORUNLAR NEDEN ÇÖZÜLMÜYOR

Araştırmacı yazar Aziz Işıklı sosyal medya hesabı üzerinden bir yazı kaleme alarak AK Parti’li Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu’ya sorular yöneltti.
‘ Ceylanpınar Kalemi ‘ olarak tanınan araştırmacı yazar Aziz Işıklı paylaşımında ilçenin kangrenleşen sorunlarından, seçimde vaat edilen hizmetlere birçok konuda sorular yönelterek neden çözülmediğini sordu.
Ceylanpınar’ın asırlık tapu sorununu dile getiren Işıklı , ‘’İlçenin tapusu ne oldu ? Tapu ne zaman verilecek?’’ diye sordu.
Belediye’nin projelerini de soran Işıklı’nın Ceylanpınar Belediye  Başkan’ı Soyluya yönelletiği diğer başlıklar şunlar:
‘’-Bayraklı Tepe projesi hangi aşamada?
-Antep deresi için hazırlanan proje ile ilgili bir gelişme var mı?
-Büyük Kepez, yeni ismiyle Hamza Ömer Tepesi’nin arkasını belediyenin alacağı söylendi. Neden hala bir gelişme yok?
-Parke taş imalat fabrikası kurulduğu, imalata başlandığı söylendi. Kaç sokak ve kaç cadde yapıldı?
-2015 yılında yapılan,  Meslek Yüksek Okulu yolu, 7 yıl geçmesine rağmen neden hala yapılamadı?
-2014 yılında yapılan ve kaderine terk edilen Olimpik Havuza sahip çıkılacağı söylendi. Bugüne kadar bir gelişme var mı?
-Belediyeye gelen paralar nelere harcanıyor? Gelen yaklaşık 3.5 trilyon paranın, 230 milyarı ile ilçeye hangi hizmeti yapabileceksiniz? 
-Yerel seçimlerde, çadırkente atılan 73 kişiye tekrar iş verileceği söylendi, bir gelişme var mı? 
-Yerel seçimlerde ‘ TİGEM’e 2750 kişi alınacağı’ vaat edildi. Bununla ilgili bir çalışma var mı? ‘’
Kendisine rüşvet verildiği iddialarını da gündeme getiren araştırmacı yazar Işıklı , ‘ Ceylanpınar Belediyesi’nde, Kalem’e rüşvet verildiği söylendi. Halkın diline düştüm. Bununla ilgili bir açıklama yapılmadı. Neden? Yoksa rüşvet verdiğiniz doğru mu? Rüşvet veren de alan da suçlu değil mi?  ‘’diyerek kendisiyle ilgili rüşvet iddiaları konusunda belediye tarafından açıklama yapılmamasını sordu.
Başkan Soylu’ya 11 başlıkta sorular yönelten Azizi Işıklı paylaşımında ‘ Ceylanpınar Belediyesi halkın belediyesidir. Ceylanpınar Kalemi olarak soruyoruz. Bütün gerçekleri anlatırsanız halk sizi çok iyi anlayacaktır ‘’ ifadelerini kullandı.
Yaptığı paylaşımda Belediye Başkanı Feyyaz Soylu’ya Belediye ve kendisi ile ilgili iddialara dair sorular yönelten Işıklı, konuyla ilgili gazetemize yaptığı açıklamada kimse hakkında yanlış, haksız bir değerlendirmede bulunmadığını, ‘ Ceylanpınar Kalemi ‘ olarak soru yönelttiğini belirtti. Gündeme getirdiği konuların tüm Ceylanpınar halkı tarafından bilindiğini merak edildiğini ve bunların ispatlı olduğunu savunan araştırmacı yazar,  ‘’ Belediye Başkanı’na soruyorum; İlçenin sorunları neden çözülmüyor ‘’ diyerek açıklama beklediğini söyledi.