Siyaset
Giriş Tarihi : 08-06-2022 13:11   Güncelleme : 08-06-2022 13:11

CHP Lideri Kılıçdaroğlu Şanlıurfa'ya Heyet Gönderiyor

CHP Lideri Kılıçdaroğlu Şanlıurfa'ya Heyet Gönderiyor

İktidara geldiklerinde Şanlıurfalı çiftçilere bedava elektrik vereceklerini söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde söz konusu politikanın uygulanması için milletvekilinden oluşan heyeti Şanlıurfa'ya gönderiyor.

Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı plana göre,2,5 milyonluk taşlı araziyi güneş tarlalarıyla donatılacak.

Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP)Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın 'ın da bulunduğu bir heyet Şanlıurfa'ya gelecek .

CHP Heyetinin Şanlıurfa'ya gerçekleştirecek ziyarette  Urfalı çiftçiye " bedava elektrik " konusun da izlenmesi gereken yol haritası,  bölge çiftçisinin  temel  sorunları ve CHP’den beklentileri konularının ele alınacağı öğrenildi. 

CHP Şanlıurfa  İl Başkanı Ferhat Karadağ, Kılıçdaroğlu İle Görüştü

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ , Ankara'da partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi. Karadağ - Kılıçdaroğlu buluşmasında Şanlıurfa'nın tarım ve elektrik sorunu konuşuldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Ankara'da ziyaret eden Ferhat Karadağ , görüşmenin çok verimli geçtiğini, Şanlıurfa'nın tarım ve elektrik sorunu konuştuklarını ifade ederek, görüşmeye ilişkin şunları söyledi:

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu,
 ile görüşmemiz de, Genel Başkanımızın Şanlıurfa'lı çiftçilere verdiği Bedava Elektrik sözü üzerine Şanlıurfa’nın tarım ve elektrik konusunu ele aldık. Genel Başkanımızın talimatı ile, Genel Başkan Yardımcısı  Ahmet Akın  ve beraberinde ki teknik heyet önümüzde ki günlerde Şanlıurfaya gelip, Güneş tarlaları için, tespit ve saha çalışması yapacaklar. Bu müjdeli haber tüm Şanlıurfa'lı hemşehrilerimize hayırlı olsun. Geliyor gelmekte olan! " dedi.