Gündem
Giriş Tarihi : 08-03-2021 15:50   Güncelleme : 08-03-2021 15:50

Çiftçiler, DEDAŞ ve Sulama birliklerini protesto etti

Çiftçiler, DEDAŞ ve Sulama birliklerini protesto etti

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde elektrik ile sulama yapan çiftçiler, ektikleri buğday, arpa gibi hububat ürünleri, elektrik dağıtım şirketi DEDAŞ'ın elektrik vermemesi sebebiyle sulama yapamadıkları için ekinlerin susuzluktan kurumasından dolayı elektrik dağıtım şirketi DEDAŞ ve sulama birliklerini protesto etti.

Kendilerine tahakkuk eden sulama elektrik ücretini zamanında ve tam olarak ödemelerine rağmen Sulama birliklerinin kendilerinden tahsil ettiği elektrik paralarını DEDAŞ'a ödememesinin ceremesini kendilerine çektirmenin hukuki olmadığını söyleyen çiftçiler, haklarını savunacak bir merciinin de olmamasından yakındı.

Sulama için kullandıkları elektrik faturalarını sulama birliklerine ödedikleri halde birliklerin ihmal veya yolsuzluk suçunun cezasını kendilerine çektirildiğini aktaran çiftçiler, bu durumu protesto etmek amacıyla Şanlıurfa- Akçakale yolunu trafiğe kapattı.

Lastik yakıp sloganlar atarak seslerini duyurmaya çalışan çiftçiler, kendilerini sulama birlikleri ve DEDAŞ'ın insafına bırakan hükümeti ve sorunlarına duyarsız kalan siyasetçiler için de istifa sloganları attı.

Ali Başak