Gündem
Giriş Tarihi : 24-06-2021 12:53   Güncelleme : 24-06-2021 12:53

EN DENEYİMLİ BAŞKAN DURDURAK BİLMİYOR.

EN DENEYİMLİ BAŞKAN DURDURAK BİLMİYOR.

Yaklaşık 40 yıllık siyasi tecrübesiyle bölgenin en tecrübeli siyasetçisi Unvanı’nı elinde bulunduran Akçakale belediye başkanı Mehmet Yalçınkaya, her geçen gün çalışma temposunu artırıyor. Bir çok alanda siyasi tecrübesini konuşturan Yalçınkaya, “işimizi ilk günkü aşkla yapmaya devam ediyoruz.” Dedi.

Bölgenin en deneyimli Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, gece gündüz demeden yoğun bir tempo ile devam ettirdiği belediye çalışmalarını kırsal mahallelerde yoğun bir iş yüküyle devam ettiriyor. Sabahın ilk ışıklarıyla başlayan yoğun tempo, bazen gecenin geç saatlerine kadar sürüyor.

Deneyimlerini Akçakale Belediyesinin imkanlarıyla buluşturan Yalçınkaya, bölgede ki bütün sorunları çözmek için biraz zamana ihtiyacının olduğunu belirtti. Herkesten biraz sabır ve anlayış bekleyen Yalçınkaya, “Bizim bu siyasi deneyimlerimizle imkansız diye bir şey yoktur, sadece biraz zaman alır. Bu yüzden bizler daha zorlarını gördük, halledemeyeceğimiz bir sorun yoktur.” Dedi.

Göreve geldiği günden bu yana kırsal mahallelerdeki yol sorununu köklü çözüme kavuşması için gece gündüz demeden çalışan Yalçınkaya, sabahlara kadar süren yol çalışmalarını yerinde denetleyerek takip ediyor. Akçakale Belediyesi Yaklaşık 700 km2 lik geniş bir alana sahip bir bölgede yol çalışmalarını sürdürüyor. Yoğun emek ve efor isteyen bu çalışmalar halk tarafından büyük takdirle karşılanıyor.

Göbeklitepe Ajans