Gündem
Giriş Tarihi : 09-04-2021 14:50   Güncelleme : 09-04-2021 14:50

Esnaf İsyan Ediyor.!

Esnaf İsyan Ediyor.!

Pandemi döneminde en çok etkilenen mesleklerin başında gelen lokantalar, zor günler geçirmeye devam ediyor. Şanlıurfa Lokantacılar ve Tatlıcılar Odası, yapılan yardımları yetersiz bulurken esnaf da dayanacak güçlerinin kalmadığına dikkat çekiyor...

Şanlıurfa Köfteciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Mehmet Kaçak, zor günler geçirdiklerini belirterek yetkililerden destek istedi. Kaçak,”Önümüze bir set kovulmuş; Ama bu seti aşamadık. Bu süreçte esnaf kardeşim çok mağdur durumda bulunuyor. Bu esnafa daha güzel şeyler yapılmalı, ödül verilmeli. 24 saat servis yapan mekanlar şimdi paket servis ve diğer noktalarda da hiçbir şey kalmadı. Bağ-kur, SSK ücretleri ne kadar? Kiralar esnafın belini büküyor, personel ücretleri, esnaf 27 çeşit vergi veriyor bu durumda. Şanlıurfa'da olduğu gibi Türkiye genelinde de isyan gündemine getirdi.”dedi.

ESNAFA, DESTEK ÇIKILMASI GEREKİYOR

Cumhurbaşkanımıza seslenen Koçak, işletmelere yardım edilmesi gerektiğini söyledi. Koçak,”Esnafımıza sahip çıkın, yardımcı olun. Bu memleketin içerisindeki kandaki damar durursa her şey durur. Bütün yetkilerin esnafa sahip çıkması gerekiyor. Krediler, 500-700 liralık açıklanan rakamlar hangi işletmenin derdine derman olacak? Esnafa destek çıkıp esnaf canlandırmamız lazım bu damardaki kanı durdurmak için.” diye konuştu.