Gündem
Giriş Tarihi : 10-07-2021 18:00   Güncelleme : 10-07-2021 19:15

EYYÜBİYE BELEDİYESİ, HUZUR SOKAKTA DA ASFALT SERİMİNE BAŞLIYOR.

EYYÜBİYE BELEDİYESİ, HUZUR SOKAKTA DA  ASFALT SERİMİNE BAŞLIYOR.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz mahallesi Huzur sokakta başlatılacak olan asfalt serim çalışmaları öncesi alanda incelemelerde bulundu.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz mahallesi Huzur sokakta başlatılacak olan asfalt serim çalışmaları öncesi alanda incelemelerde bulundu. Eyyübiye Belediyesinin ilçe genelinde yürüttüğü asfalt çalışmalarının son durağı 15 Temmuz mahallesi Huzur sokak oldu. Sokağın bölgenin en çok kullanılan ve en işlek sokaklarından biri olması nedeniyle sık sık yıpranması ve vatandaşların mağduriyet yaşaması üzerine harekete geçen Eyyübiye Belediyesi, bölgede asfalt çalışmasıyla köklü çözüm hedefliyor. Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından söküm işlemi tamamlanan sokağı Başkan Yardımcısı İlhami Günbeği, Abdullah Toprak ve Mahalle Muhtarı Ethem Çalışkan’la birlikte inceleyen Başkan Kuş, bölge sakinlerinin taleplerini yerinde dinleyip, oyun oynayan çocuklara eşlik etti. Mahallede yapılan ve yapılacak çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar Başkan Kuş’a teşekkür etti.

Merkez ve kırsal mahalle ayırımı yapmadan çalışmaya devam ettiklerini belirten Başkan Kuş, ‘’Kırsaldaki çalışmalarımız hummalı bir şekilde devam ediyor. Kırsal mahallerimizin yol içi stabilize çalışmalarını inşallah kısa sürede bitirmiş olacağız. Merkezde de sıkıntılarımız vardı, Şuanda 15 Temmuz mahallemizde mahalle muhtarımız ile birlikte geziyoruz. 15 Temmuz mahalle muhtarımız ile birlikte daha önceden talep etmiş oldukları bir caddemizi asfaltlanması gerektiğini esnaf ve vatandaşlarımız bizlere iletmişlerdi. Bizler de kendilerine söz vermiştik ve parke taşı sökümüne başladık. Önümüzde hafta asfaltlama işlemini bitirip, vatandaşlarımızın çilesine son vermiş olacağız. Her mahallemizde ayrı ayrı çalışmalarımız var. Mahalle muhtarlarımızın mahallesi adına taleplerini hızlı bir şekilde karşılıyoruz. Şimdiden yapacağımız asfalt çalışması mahallemize hayırlı ve uğurlu olsun. Ayrıca şuanda ekiplerimiz Akşemsettin Mahallemizdeki çalışmalarına devam ediyorlar. Önümüzdeki hafta Akşemsettin ve 15 Temmuz Mahallemizde asfaltlama çalışmalarına başlamış olacağız.” dedi.

15 Temmuz Mahalle Muhtarı Ethem Çalışkan ise, ‘’Başkanımıza çok teşekkür ederim. Seçimden önce bizlere söz vermişti, seçimden sonra da gelip incelemelerde bulundu, bugün de çalışmalara başladı. Vatandaşlarımız da, bizler de çok mutluyuz. Başkanımız sağ olsun mahallemiz adına tüm talepleri yerine getiriyor, mahallemiz adına yapmış ve yapacağı olan çalışmalardan dolayı başkanımıza çok teşekkür ederim.” Şeklinde konuştu.