Gündem
Giriş Tarihi : 21-11-2021 10:02   Güncelleme : 21-11-2021 10:02

Güneydoğu Gastronomi ve Eğitimciler Derneği kuruldu

Güneydoğu Gastronomi ve Eğitimciler Derneği kuruldu

Şanlıurfa merkezli kurulan Güneydoğu Gastronomi ve Eğitimciler Derneği Başkanlığına Şanlıurfalı Aşçı Şef Emrah Ray atandı.
Tarihi ve kültürüyle dünyanın nadir kentleri arasında yer alan Şanlıurfa mutfak kültürü de dünyada sayılı şehirler arasında yer alıyor. Birçok alanda nadir şehirler arasında olan Şanlıurfa’da özellikle mutfak kültürü oldukça öne çıkıyor.
Yerel yemekleri ve kültürüyle dikkatleri çeken Şanlıurfa’da son zamanlarda bu alanda önemli gelişmeler yaşanıyor. Mutfak kültürünün geliştirilmesi ve tanıtılması için kurulan dernek ve platformların sayısı her geçen gün artıyor. Dernek ve platformlar aracılığıyla gerek mutfak kültürünün geliştirilmesi gerekse de tanıtılmasına katkı sağlanıyor.
Tanıtım ve kalite ön planda olacak
Yeni kurulan ve çalışmalarına hızlı bir şekilde başlayan Güneydoğu Gastronomi ve Eğitimciler Derneği, gastronomi alanında iddialı geliyor. Denek Başkanlığında seçilen Şanlıurfalı Aşçı Şef Emrah Ray, “Şanlıurfa Mutfağının geliştirilmesi ve tanıtılması için alanında profesyonel er arkadaşlarımız ile yola çıktık. Her çalışmamız Şanlıurfamız ve bölgemiz mutfağının, kültürünün tanıtılması adına olacaktır” dedi.