Eğitim
Giriş Tarihi : 12-03-2021 12:02   Güncelleme : 12-03-2021 12:02

HALFETİLİ ÖĞRENCİLER AVRUPADA STAJ YAPACAK

HALFETİLİ ÖĞRENCİLER AVRUPADA STAJ YAPACAK

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Erasmus+ Mesleki Eğitim Programı Hareketlilik Programı kapsamında Halfeti Yukarıgöklü Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi’nin hazırladığı “Modüler Mobilya İmalatında İstihdam Odaklı Avrupa Stajı” adlı proje 2020-1-TR01-KA102-092013 referans numarası ile kabul edilmiştir. 
Okul Müdürü Sabahattin KORKMAZ proje ile ilgili olarak “Mobilya ve İç Mekan Alanında okuyan 10 öğrenci & 2 refakatçı öğretmen eşliğinde Portekiz’e gidecek. Avrupa da staj yapacak öğrenciler. Modüler mobilya üretiminde CAD/CAM, CNC Makinelerinde Ebatlama, Kenar ve Yüzey Frezeleme, Delme, Tornalama, Modüler Montaj Yapma uygulamalarında Avrupa’da kullanılan ileri teknolojileri, yenilikleri, yöntemleri ve uygulamaları yerinde görmeleri, bilgi almaları, uygulamalara katılarak deneyim edinmeleri, pratiklerini arttırmaları ve mesleki becerilerini geliştirmeleri; yabancı dil becerilerini geliştirerek farklı kültürleri tanımaları hedeflemektedir.
Öğrencilerin proje ile edindikleri bilgi ve deneyimleri öğrendikleri yeni yöntem ve iyi uygulamaları ülkemize transfer ederek okullarda ve işletmelerde uygulamaları, yaygınlaştırma faaliyetleri ile bölgemiz ve ülkemizdeki meslektaşları ve sektörle paylaşmaları amaçlanmaktadır.” açıklamalarda bulundu
Proje sözleşmesi Ulusal Ajansla İmzalandı. Proje hazırlık ve bilgilendirme çalışmaları çalışmaları devam etmektedir.