Gündem
Giriş Tarihi : 03-04-2021 10:22   Güncelleme : 03-04-2021 10:22

Hem Biz Mağduruz, Hem Engelli Vatandaşlar!

Hem Biz Mağduruz, Hem Engelli Vatandaşlar!

Şanlıurfa’da Medikalciler, pandemi süreci ve resmi prosedürler nedeniyle mağduriyetler yaşıyor. Sektör temsilcileri, bakanlığın sorunlarına çözüm bulmasını istiyor.

Pandemi tüm sektörleri olumsuz etkilemeye devam ediyor. Tüm sektörlerde olduğu gibi medikalcilerde de yaşanan süreçten muzdarip.  Sıkıntılarına bir an önce çözüm bulunmasını isteyen Medikalci Serkan Yılmaz,  yaptığı açıklamada, engellilerin bez mağduriyetlerinin bulunduğuna dikkat çekerek devlet yetkililerinin sorunlarına çözüm bulunmasını istedi.

Yılmaz,”Engelli kardeşlerimizin şu aşamada bez mağduriyetleri var. Devletimizin ödediği şu aşamada 355 TL iken ağır hastalarımız 5'er paket almak zorunda kalıyor. Son 1 yıldır süt kolunda da bir gelişme olmadı. Dernek başkanımız bakanımızla bir takım görüşmeler gerçekleştirdiler. Gerekenler yapılacaktı; ama  koronadan dolayı bu sorunumuz bir türlü giderilemedi. Hem biz mağduruz. Hem de engelli arkadaşlarımız mağdur. Bir şekilde engelli kardeşlerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz ama nereye kadar yardımcı olabiliriz. Bir türlü bunları destek çıkamıyoruz. Raporlar uzatıldı ama bir çözüm olmadı.”dedi.
“ÜRÜN VERİYORUZ; AMA PARA ALAMIYORUZ”
Çeşitli noktalarda sıkıntı yaşadıklarını belirten Yılmaz, muhattap bulumadıklarını ileri sürdü. Yılmaz, şöyle konuştu:”Engelli kardeşlerimize tekerlekli sandalyeler verdik, devletimiz tarafından incelemeye alındı, yapılan incelemelerde 2 ay önce bütün medikalci arkadaşlar mağdur oldu, paraları kesildi. Herhangi bir muhattap bulamadık. Hiçbiri bir açıklama yapılmadı. Nedeninin ne olduğuna yönelik herhangi bir açıklama yapılmadı. Bu konuda mağduruz, hizmetlerimizin karşı Sağlık Bakanlığımız süt bizim ürünlerimizi fiyat noktasında elden geçirmesini isteriz. Süt kodlarımız da 10 yıldır herhangi bir iyileşme yok. Eczacıların yüzde 21'inde artış olmuştur. Medikalcilerde herhangi böyle bir durum oluşmadı. Biz bu konuyla hastanelere ürün veriyoruz; ama bir türlü para alamıyoruz. Defalarca dile getirmemize rağmen herhangi bir iyileşme yapılmadı. Bu durumda hastaları mağdur ediyor. Şu aşamada hastanelerimizin birçoğunda malzeme bulunmuyor.  Hastalar dışarı sevk ediliyor. Hem hastalar mağdur, hem de medikalciler. Biz iki yıldır paramızı alamıyoruz.”