Gündem
Giriş Tarihi : 28-10-2021 13:15   Güncelleme : 28-10-2021 13:15

KARAKÖPRÜ’DE KAPALI YÜZME HAVUZUNDA SONA DOĞRU

KARAKÖPRÜ’DE KAPALI YÜZME HAVUZUNDA SONA DOĞRU

Karaköprü Belediyesinin ilçeye kazandıracağı kapalı yüzme havuzunun çalışmaları yoğun bir mesaiyle sürdürülürken, 6 bin m2 alanda yapılan havuzun kısa sürede tamamlanarak hizmete sunulması amaçlanıyor

Karaköprü Belediyesinin ilçeye kazandıracağı kapalı yüzme havuzu için çalışmalar yoğun bir mesaiyle sürdürülüyor. Doğukent Mahallesinde 6 bin m2 alanda yapılan havuzun kaba inşaatı tamamlanırken, kapalı alanda havuzun içi ve soyunma odalarının düzenlenmesi ile havuz dışındaki yeşil alan ve çevre düzenlenmesi çalışmalarının kaldığı öğrenildi. 
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, kapalı yüzme havuzunu ilçeye kazandırmak ve vatandaşların hizmetine açmak için sabırsız olduklarını ifade ederek, “Kapalı yüzme havuzumuzun yapım çalışmaları yoğun bir tempoyla sürüyor. Biz de havuzdaki çalışmaları takip edip en iyi şekilde ve hızlıca tamamlanması için uğraşıyoruz. Bu sadece bir havuz değil yeşil alanıyla, fitness alanıyla, dinlenme kamelyalarıyla birlikte Doğukent Mahallemizdeki vatandaşlarımız için bir yaşam alanı da olacaktır.  
Kapalı havuzu ve yeşil alanıyla güzel bir tesis yapılacağına ve vatandaşlarımıza hizmet edeceğine inanıyoruz. İnşallah kaba inşaatı biten havuzumuz kısa bir süre sonra tamamlanacaktır” diye konuştu.
Doğukent Mahallesinde bulunan yarı olimpik kapalı yüzme havuzu bin metrekaresi kapalı, 5 bin metrekaresi de açık olmak üzere 6 bin metrekare üzerinde yapılacak.