Gündem
Giriş Tarihi : 19-10-2021 09:14   Güncelleme : 19-10-2021 09:15

Kiracı Değişim Oranının Yüksek Olduğu Şanlıurfa’da, Yılın 3. Çeyreği Sonunda 13 Bine Yakın Doğal Gaz Sözleşmesi Yenilendi

Kiracı Değişim Oranının Yüksek Olduğu Şanlıurfa’da, Yılın 3. Çeyreği Sonunda 13 Bine Yakın Doğal Gaz Sözleşmesi Yenilendi

Türkiye’de 27 il merkezi ve 188 ilçe ve beldede abonelerine doğa dostu, güvenli ve ekonomik enerji kaynağı olan doğal gazı ulaştıran Aksa Doğalgaz’ın faaliyet alanında yer alan bölgeler arasında kiracı değiştirme oranı en yüksek il olan Şanlıurfa’da, 2021 yılının 3. çeyreği sonunda 13 bine yakın sözleşme yenileme işlemi yapıldı.
Şanlıurfa’da binlerce abonesine güvenle doğal gaz ulaştıran Aksa Doğalgaz, 2021 yılının 3. çeyreği sonunda, il genelindeki toplam doğal gaz kullanıcıların yaklaşık yüzde 10’unu oluşturan 12.811 adet sözleşme yenileme işlemi gerçekleştirdi. Her sözleşme yenileme işleminde, tesisat kontrolünü gerçekleştiren Aksa Şanlıurfa Doğalgaz, abonelerinin güvenle doğal gaz kullanmaları için hız kesmeden çalışmaya devam ediyor.

Hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini ve sürekli artırmayı hedefleyen Aksa Şanlıurfa Doğalgaz, hizmetlerinden yararlanmak ve bilgi almak isteyen vatandaşlara, hafta içi her gün 08.00- 18.00 saatleri arasında şubelerinde; 7 gün 24 saat kesintisiz olarak ise 444 4 187 numaralı çözüm merkezinde hizmet veriyor.

Aksadogalgaz.com.tr adresinde yer alan online randevu sistemini kullanarak, şubelerdeki işlemleri için sıra beklemeye gerek kalmadan randevu alabilen vatandaşlar, fatura ödeme işlemleri için ise banka gişeleri, internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve ATM’den ödeme ile otomatik ödeme talimatı verme seçeneklerini de kullanabiliyor.

“Yetkisiz Kişiler Tesisata Müdahale Etmemeli”
Aksa Şanlıurfa Doğalgaz, yeni abone olan ve mevcut durumda var olan iç tesisatlarıyla ilgili değişiklik işlemleri gerçekleştirmek isteyen vatandaşları; iç tesisata yapılacak herhangi bir müdahale ve cihaz değişikliğinde doğal gaz dağıtım şirketine önceden haber vermeleri ve yakıcı cihazlarla ilgili bağlantı ve değişim durumlarında mutlaka ilgili cihaz yetkili servisleriyle çalışmaları, yetkisiz kişilerin tesisata müdahalesine izin vermemeleri konusunda uyardı. Doğal gaz hattı bulunan sokaklarda izinsiz kazı yapılası yasalarla engellendiği için şüpheli bir durumla karşılaşıldığında vatandaşların 444 4 187 numaralı Aksa Doğalgaz çağrı merkezini arayarak bilgi vermelerinin önemini vurgulayan Aksa Şanlıurfa Doğalgaz yetkilileri, hanelerde güvenli doğal gaz kullanımı için herhangi bir gaz kaçağı durumunda hava akışını sağlayan menfezlerin kesinlikle kapatılmaması ve düzenli cihaz ve baca temizliğinin yapılmasını da hatırlattı.