Gündem
Giriş Tarihi : 09-11-2021 08:49   Güncelleme : 09-11-2021 08:49

KİTAP FUARINDA YAZARLARIN SÖYLEŞİLERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

KİTAP FUARINDA YAZARLARIN SÖYLEŞİLERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde bu yıl dördüncüsü düzenlenen Şanlıurfa 4. Ulusal Kitap Fuarı, ulusal ve yerel yazarları bir araya getirdi.

Kitap fuarına yüzden fazla yazar ve yaklaşık 120 yayınevi katılım sağlarken Şanlıurfalıların fuara ilgisi yoğun oldu.

Şair Nurullah Genç, Araştırmacı Yazar Abdurrahman Uzun, kitap fuarını ziyaret edenlere şiir ve kişisel gelişim üzerine bilgi ve birikimlerini aktardı.

Şanlıurfa’nın ulusal anlamda önemli bir fuara ev sahipliği yaptığını belirten Şair Nurullah Genç kitapların insanların bir nimeti olduğunu ifade ederek Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin Şanlıurfa’ya yakışır bir fuar düzenlediğini, Büyükşehir’in organizesinde gerçekleştirilen kitap fuarının ülkemizin kültür ve medeniyet şehirlerinden biri olan Şanlıurfa’da düzenlenmiş olması da son derece önemlidir” diye konuştu.

Araştırmacı Yazar Abdurrahman Uzun ise beklediğinden daha yoğun bir katılımla Şanlıurfa 4. Ulusal kitap fuarının geçtiğini belirterek emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Uzun, gençlere kendinize güvenin, inanın çağrısında bulundu.

Fuar alanında Şanlıurfa’nın yerel yazarları da kendilerine yer bularak yeni çıkarmış oldukları kitapları tanıtma fırsatı buldular. Hafta sonu 20 bine yakın ziyaretçi ağırlayan Şanlıurfa Kitap Fuarı 14 Kasım'a kadar açık olacak.