Gündem
Giriş Tarihi : 15-02-2021 22:36   Güncelleme : 15-02-2021 22:36

Lokantacılar Müjdeli Haber Bekliyor

Lokantacılar Müjdeli Haber Bekliyor

Pandemi döneminde sadece paket servisi yapmalarına izin verilen Lokantalar, ayakta kalma mücadelesi verirken, devletten de destek bekliyorlar. Ayrıca lokantalar Çarşamba günü kabine toplantısından çıkacak müjdeli haberi bekliyor.

Şanlıurfa’da işletmeler can çekişiyor. Kafe, lokanta ve restoranlar ne zaman açılacak sorusu merak konusu olmaya devam ediyor. Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisinden en fazla etkilenen sektörlerden biri de kafe, lokanta ve restoran çalışanları olarak dikkat çekiyor.

LOKANTALARIN DURUMU KABİNE TOPLANTISINDA ELE ALINACAK

Kış ayları ile birlikte yeniden sadece gel-al ve paket servis vermeye başlayan kafeler, lokanta ve restoranların ne zaman açılacağı merak konusu olmaya devam ediyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazı çıkışı sonrasında açıklamalarda bulundu. Açıklamasında restoran ve kafelerin durumunu kabine toplantısında görüşeceğiz değerlendireceğiz açıklamasında bulundu.

KOÇAK: GÜCÜMÜZ KALMADI !
Şanlıurfa Lokantacılar ve Tatlıcılar Odası Başkanı Mehmet Koçak, çok zor günler geçirmeye devam ettiklerini belirterek yetkililerden destek beklediklerini ifade etti. Koçak, damarlarında akacak kanın kalmadığına işaret ederek kısıtlamaların gevşetilmesini istedi.