Siyaset
Giriş Tarihi : 22-03-2022 15:31   Güncelleme : 22-03-2022 15:31

Milletvekili Aydınlık, Atanamayan Öğretmenin ve Esnafın Sorununu Dinledi

Milletvekili Aydınlık, Atanamayan Öğretmenin ve Esnafın Sorununu Dinledi

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Akşemsettin Mahallesi SSK Caddesinde atanamayan bayan öğretmenin ve esnafın sorunlarını dinledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Akşemsettin Mahallesi SSK Caddesinde esnaf, vatandaşlar ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi.
Hayat pahalılığı ve geçim sıkıntısı yaşadıklarını ifade eden esnaf ve vatandaşlar sorun ve sıkıntılarını Milletvekili Aydınlık’a ileterek, destek istedi.

Milletvekili Aydınlık, Ziyareti sırasında ataması yapılmayan bayan öğretmenin sorununu da dinledi.  Ataması yapılmayan bayan öğretmen yaptığı açıklamada; “Sayın Vekilim ben Üniversite mezunuyum ancak atanamadım.  Daha yüksek puan almam için de dershaneye gitmem gerekiyor. Maddi durumumuz yerinde olmadığı için dershaneye de gidemiyorum. 
Şu anda kardeşimle birlikte iş yeri kiralayarak, giyim mağazası açtık. Hayat pahallılığı ve yüksek fiyatlardan dolayı satış yapamıyoruz. Bu nedenle, esnaflıkta da sıkıntı yaşıyoruz.
Biz 10 kardeşiz, Kardeşlerim içerisinde yalnız ben Üniversite mezunuyum. Atamam yapılmadığı için aile olarak ta sorun yaşıyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, yaptığı açıklamada; “Ataması yapılmayan öğretmen kızımızın sorunlarını dinledim. Ülkemizde Milyonlarca ataması yapılmayan Üniversite mezunu kardeşlerimiz var. 10–12 kişilik bir ailenin sadece bir günlük ekmek gideri günümüz şartlarında 100 TL civarında bu insanlarımız rahatlıkla geçinememektedir.  İnşallah önümüzdeki seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı ile bu sorunların tamamını çözeceğiz. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’da söz verdi. İktidarımızda 16–17 yıl okul okuyan Üniversite mezunu kardeşlerimizin atamalarının yapılmasını sağlayacağız. Ülkemizin geleceği gençlerimizdir. Karamsar olmayın önümüzdeki süreçte bu sorunları Allah’ın izniyle, çözeceğiz. Şanlıurfa’dan Ankara’ya döndüğümde bu sorunları Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na da ileteceğim” diye konuştu.