Siyaset
Giriş Tarihi : 20-03-2022 14:46   Güncelleme : 20-03-2022 14:46

Milletvekili Aydınlık, Esnafın Sorun ve Taleplerini Dinledi

Milletvekili Aydınlık, Esnafın Sorun ve Taleplerini Dinledi

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Kent merkezindeki esnafı ziyaret ederek, sorun ve taleplerini dinledi.

Şanlıurfa haşimiye esnafını ve kent merkezindeki esnafları ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, esnafa bir dokundu, bin ah işitti. 
Yaşadıkları ekonomik sorunları ve hayat pahalılığını Milletvekili Aydınlık’a ileten esnaflar 
“Sayın Vekilim son aylarda akaryakıta, elektriğe, doğalgaza, sebze, meyve ve gıda ürünlerine yapılan zamlardan dolayı olumsuz yönde etkilendik. İnsanlar bir şey alamıyor, bizlerde bir şey satamıyoruz. Ekonomik yönden esnaf ve vatandaş büyük sıkıntılar yaşıyor.
Sayın Vekilim bazı günler esnaf olarak siftah bile etmeden kepenk kapatmak zorunda kalıyoruz. İş yeri kiralarımızı faturalarımızı ve bazı ödemelerimizi yapamıyoruz.
Evlerimizin ihtiyaçlarını ve mutfak masraflarını bile tam olarak karşılayamıyoruz” dediler.

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada,  şu ifadeleri kullandı: “Her zaman olduğu gibi bugünde esnaf kardeşlerimiz ile iç içeyiz. Ziyarette bulunduğumuz esnaflarımız ve vatandaşlarımız hayat pahalılığı ve ekonomik yönden büyük sorunlar yaşıyorlar.
Son aylarda ve son günlerde İğneden ipliğe her şeye yüksek oranlarda zam yapıldı. 
Yapılan zamlar nedeniyle, esnafımız, vatandaşlarımız, çiftçilerimiz, işçi ve emeklilerimiz geçim sorunu yaşıyorlar. Ziyaretlerimizde edindiğimiz sorunları not edip Genel Merkezimize bildiriyoruz. Sorunları nasip olursa  Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı ile çözüme kavuşturacağız”