Gündem
Giriş Tarihi : 03-04-2021 10:14   Güncelleme : 03-04-2021 10:17

Muhtar Aslan, Belediye Başkanları Sözlerinde Dursun!

Muhtar Aslan, Belediye Başkanları Sözlerinde Dursun!

Haliliye Yeşildirek’te son dönemde meydana gelen trafik kazaları canlar almaya devam ediyor. Bölge sakinleri, belediye ve ilgili kurumları görev davet ederek üst geçit yapılmasını istedi.

Yeşildirek’teki yaya geçinde bir kaç gün önce meydana gelen kazada 55 yaşındaki bir kadının hayatını kaybetmesinin ardından mahalle sakinleri sitem etti, yetkilileri göreve davet etti. Aynı noktada sık sık ölümlü kazaların yaşandığını hatırlatan mahalleli, üst geçit yapılmadığı için belediyeye tepki gösterdi.

MUHTAR: BELEDİYE BAŞKANLARI SÖZLERİNDE DURSUN
Paşabağı Mahalle Muhtarı Mehmet Aslan, birçok kez yetkili kurumlara başvurmalarına rağmen bir sonuç alamadıklarını belirtti. Sorunun çözülmesi için yetkililerin bir an önce harekete geçmesi gerektiğini belirten Aslan, şunları kaydetti:”Bu konuyla ilgili defalarca valiliğe, belediyelere acilen bu bölgeye bir üst geçidi yapılması noktasında talepte bulunmuştuk. Büyükşehir belediye başkanımız seçim zamanında buraya bir üst geçit yapılması noktasında söz vermişti. Çok acilen bu bölgeye birisisin yapılması lazım. Başkanlarımız sözlerinde dursun. Bunu söylüyoruz. Başka bir şey söylemiyoruz.”
VALİ ERİN: EKSİKLİKLER GİDERİLECEK
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, yollardaki sıkıntılarla ilgili çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirterek,”Şanlıurfa mimarisine uygun Büyükşehir belediyemiz ile burada bir proje gerçekleştireceğiz. Çevik Kuvvet Kavşağını açtık; ama Hilvan ve Akçakale istikametinde yollarda çalışmalar sürüyor. Acil olan bölgeleri Kuzey Kuzey Batı Çevre Yolu ile birlikte insanlarımızın daha rahat ulaşım sağlayabileceği daha rahat değişebileceği kulakları oluşturmaya çalışıyoruz. Halkımız daha iyisini hak ediyor. İnşallah tüm eksiklikler giderilecek. Kuzey Kuzey Batı Çevre Yolu ile birlikte insanlarımızın daha rahat ulaşım sağlayabileceği daha rahat ulaşım olanakları oluşturmaya çalışıyoruz. Halkımız daha iyisini hak ediyor. İnşallah tüm eksiklikler giderilecek.”diye konuştu.
‘ACİLEN ÜST GEÇİT İSTİYORUZ’
Bölgede ciddi sıkıntıları yaşadıklarını belirten Mahalle Sakinleri,”Karşıdan karşıya geçerken zor anlar yaşıyoruz. Arabalar çok hızlı acilen bir üst geçit yapılmalı. Yetkililerden ricam acilen bu soruna bir an önce çözüm bulsunlar.”ifadelerine yer verdi.