Gündem
Giriş Tarihi : 09-04-2021 14:44   Güncelleme : 09-04-2021 14:44

Muhtar Karadaş : Yetkililerden Çözüm Bulmalarını Bekliyoruz

Muhtar Karadaş : Yetkililerden Çözüm Bulmalarını Bekliyoruz

Osmanlı döneminden miras kalan tarihi Millet Hanı, kaderine terk edilmiş durumda. Mahalleli, alanın bir an önce değerlendirilip turizme kazandırılmasını istiyor.

Kentin mimarisine özgü yapıların bulunduğu Yorgancı Sokak, Çulha Sokak ve Güllüoğlu Sokağı'nın çevrildiği bölgede bulunan tarihi han, 5 yıldır faaliyete girmeyi bekliyor. Türkiye'nin dört bir yanındaki tarihi hanlar restorasyon çalışmalarının ardından faaliyete geçirilirken, tarihi kent Şanlıurfa'daki han ise adeta unutuldu. Geçmiş yıllarda hanın turizme kazandırılması için milyonluk projeler hazırlanmıştı. Ama bir türlü sonuç alınamadı. Hanın değerlendirilmesi için 2012 yılında 64 milyon liralık bir proje hazırlanmıştı. Kısa bir süre çalışma yapılmasına rağmen bir sonuç alınamadı.

YETKİLİLERDEN ÇÖZÜM BULMALARINI BEKLİYORUZ

Yıllardır atıl durumda bulunan Millet Hanı ile ilgili Atatürk Mahalle Muhtarı Mahmut Karadaş,” Son günlerde vali yardımcımız Millet Hanını gündeme getirdi. Mahallemiz adına bu konunun gündeme getirildiği için teşekkür ediyorum. Bir an önce Millet Hanının değerlendirmesini istiyoruz. Atıl durumda bulunuyor. Günden güne yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya, madde bağımlıların yuvası haline gelmiş. Bir an önce yetkililerimiz turizmi açsınlar değerlendirsin. Hele bir çözüm bulsunlar, güzel işletme olursa en azından 100 kişi oradan ekmek yer, iş sahibi olur. Şehir için güzel bir turistik alan olur. Bir an önce yetkililerden çözüm bulmalarını istiyoruz.”dedi.