Gündem
Giriş Tarihi : 18-11-2021 13:34   Güncelleme : 18-11-2021 13:34

Özyavuz, Ücretli Öğretmen ve Çiftçilerin Sorunlarını TBMM’ye Taşıdı

Özyavuz, Ücretli Öğretmen ve Çiftçilerin Sorunlarını TBMM’ye Taşıdı

Milliyetçi Hareket Partisi Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, ücretli öğretmenlerin sorunları ile ilgili TBMM’de söz aldı. Özyavuz, ücretli öğretmenlerin kadro ve diğer özlük sorunlarının çözülmesi gerektiği konusunda görüş bildirdi.
Ücretli öğretmenlerin kadro ve diğer özlük sorunlarına ilişkin sıkıntıların bir an önce çözülmesi gerektiğini belirten MHP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, şunları kaydetti:”Milli Eğitim Sisteminde ağırlıklı olarak Öğretmenler kadrolu, sözleşmeli ve ücretli olarak çalışmaktadırlar. Ücretli öğretmenler birçok haktan faydalanmamaktadır. Oysa yaptıkları iş kadrolu bir öğretmen ile aynı. Ücretli öğretmenler yarım gün sigorta ve düşük maaşla çalışan eğitim emektarlarıdır.3 yıl önce düzenlenen bir yasa teklifi ile 5 yıl ve üzeri öğretmenlik yapan ücretli öğretmenler için bir defaya mahsus olmak üzere 5000 kadro verildi. Ancak tamamı kullanılmadı. 5 yıl ve üzeri çalışan ücretli öğretmenler en azından atamaları için mülakata davet edilebilir, özlük hakları ve ücretleri yeniden düzenlenebilir.
ÖZYAVUZ: BÖLGE ÇİFTÇİSİ YÜKSEK ENERJİ FATURALARI ÖDEMEKTEDİR 
Bizler Ibn- i Haldun’un ‘’ Coğrafya Kaderdir ‘’ sözü üzerine kaderini kalu beladan itibaren seven kanaat eden ve milli değerlerine sadık büyük bir milletiz. Bunun yanında kaderimiz olan coğrafya Habil ile Kabil'in birbirini kıydığı Hira dağı ile Olimpos dağının çocuklarının savaştığı çok kıymetli topraklara sahiptir. Sayın Başkan ve kıymetli Milletvekilleri siyasi coğrafyamızın bize kazandırdığı bereketli toprakları ve ilk Üniversitesi'nin kurulduğu Harran gibi değerlerimiz var. Bu güzellikler beraberinde zorlukları da getirmektedir. Bölge halkının büyük bir çoğunluğu bu verimli topraklardan geçimini sağlamaktadır. Güneydoğu'da ve özellikle Şanlıurfa'da birçok çiftçimiz tarım yapabilmek için elektrik enerjisinden faydalanmaktadır. Kullanılan elektrik enerjisi sonucunda çiftçilerimiz yüksek elektrik faturaları ödemektedir. Elektrik faturalarında düşük fiyatlar uygulanması ve borçların taksitlendirilmesi, çiftçilerimizin ödeyebileceği makul seviyeye çekilmesi bölge insanımıza ve ülke ekonomisine büyük fayda sağlayacaktır.’’ İfadelerini kullandı.