Siyaset
Giriş Tarihi : 28-12-2021 16:02   Güncelleme : 28-12-2021 16:02

Saadet Partili Meclis Üyesinin Üyeliği Düşürüldü

Saadet Partili Meclis Üyesinin Üyeliği Düşürüldü

Saadet Partisi İl Başkanı Niyazi Yanmaz, kentte görev yapan ulusal ve yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi. Yanmaz, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yanmaz, meclis üyelerinin üyeliğinin düşürülmesinin kabul edilemez olduğunu belirterek hukuki yollara başvuracağını belirtti. 
Urfa’da Saadet Partisi’nin meclis üyesinin üyeliği düşürüldü. Yaşanan duruma İl Başkanı Niyazi Yanmaz, tepki gösterdi. Yanmaz, şunları kaydetti:”Birecik’te Fırat havzasını betorlaştırmak isteyen bir zihniyet var, oralar birilerine peşkeş çekiliyor. Türkiye’deki önemli tarım ürünleri o bölgede yetişiyor. Nahsan Çelik kardeşimiz defalarca bana geldi. Ben de Urfa’daki yetkili belediye başkanına ilettim. Birecik’te Fırat havzasını imara açmak ve betonlaştırmak isteyen bir zihniyet var. Hangi zihniyet? Çevrelerine, yandaşlarına orayı rant aracı olarak kullanmak istiyorlar. Bu bir katliamdır. Bizim belediye meclis üyemiz Nahsan Çelik bey bunu dile getirdi; ama onlar bitmek bilmeyen bir mücadele ile orayı betonlaştırmak istiyor. Bütün mesele budur; ama bizim belediye meclis üyemizi meclis üyeliğinden düşürdüler.
HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILDI
Bir defasında çağrı yapılmış meclis toplantısı için. Bizim belediye meclis üyemiz rahatsızlığından dolayı mazeret bildirmiş. Ama ikinci, üçüncü ve dördüncü defasında kendisine tebliğ edilmeden çağırdık diye ifade etmişler ve belediye meclis üyemizi, meclis üyeliğinden düşürmüşler. Meclis üyemizi düşürdüler meclisten onları rahatsız ettiği için. Meclis üyemizin gözlerinden öpüyoruz. Hukuki sürecimizi başlattık yaşanan süreç ile ilgili.”
HÜKÜMETE DÖVİZ ELEŞTİRİSİ
Şehir Hastaneleri, köprü ve yollar 20 milyar lira cebimizden çıkıyor. Enflasyon öngörüleri hiçbir zaman tutmadı. Öfke dili hakim. Suçlamalar söz konusu. Bütçe kalbura dönmüş durumda. Gitmekte olan bir iktidarın son bütçesi. Hainlik peynir ekmek gibi olmuş. Marketler, eczacı suçlanmaya devam ediyor. İktidar hep suçluyu başkasında arıyor. Uçağımız sırada kanatlarımız kırıldı, sürünüyor. Bir gecede döviz düştü. Freni patlamış araç gibi savrulduk. Bir gece yarısı dolar ciddi seviyede düştü. Hiçbir iktidar halkına bu kadar kazık atmamıştır. Döviz hiçbir zaman yatırım aracı olmamıştır. Herkesi ters köşe yaptılar. Döviz düşmesine rağmen market, gıda fiyatları düşmüyor.  Yeni ekonomik model ve dövizde oluşacak farkların devlet tarafından ödenmesini eleştirdi. Fakire naz, zengine elmas. 
BELEDİYE BAŞKANLARINA REKLAM ELEŞTİRİSİ
Tarım ve sanayi sektöründe başarılı olamadık. Turizmde hizmet anlamında yeterli değiliz. Bizim belediye başkanlarımız top model, her tarafta resimlerini görebiliyorsunuz. Her tarafta reklamlarını yapıyorlar. Reklam yapıyorlar da biz hizmet bulamıyoruz. Şanları, unvanları Urfa’yı aştı. Çevre illerde bilbortlara çıkıyorlar. Her tarafta savurganlık, belediyeleri arsa ofisine çevirmişler. Özal’ın vasiyeti vardı, faiz işine girmeme noktasında tavsiyelerde bulunmuştu. Urfa’yı 20 yıldır iktidar yönetiyor. Denetleme mekanizması zayıf. 
HAZİRAN’A KADAR SEÇİM VAR 
Urfa’nın eğitim kalitesinin yükseltilmesi gerekiyor. Sanayi şehri olması gerekiyor. Kayseri ve Gaziantep olabilsin. Elektrik kesintileri sık sık yaşanıyor. Yazın sulama, kışın da aynı sıkıntı. Elektrik sorununa bir çözüm bulunamadı. Vatandaşlarımız mağdur. En geç haziran ayına seçim var. Bu faiz sistemi ülkeyi zor durumda bırakacak, seçime götürebileceklerdir.”