Siyaset
Giriş Tarihi : 27-09-2021 15:46   Güncelleme : 27-09-2021 15:46

Saadet Partisi Eyyübiye İlçesinde Kongre Heyecanı

Saadet Partisi Eyyübiye İlçesinde Kongre Heyecanı

Saadet Partisi Şanlıurfa teşkilatı son dönemlerde ivme kazandırdığı çalışmalarına devam ediyor. 26 Eylül Pazar günü merkez ilçelerden Eyyübiye’de olağanüstü kongreye giderek mevcut başkan Ömer Şeyhanlı güven tazeledi.

Saadet Partisi Şanlıurfa i teşkilatı ilçelerde güçlenme hamlesi yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda istifa eden Abdullah Direk’in yerine İl Teşkilatının oluru ile Genel Merkez tarafından Saadet Partisi Eyyübiye ilçe Başkanlığına ataması yapılan Ömer Şeyhanlı, zaman kaybetmeden kongre çalışmalarına başladı. 
Yapılan titiz çalışmalardan sonra Kongre kararı alan Eyyübiye ilçe yönetimi, Pazar günü kongreye gitti. Kongrede İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz, İl Yönetimi Eyyübiye İlçe Yönetimi ve Delegeler hazır bulundu. 
Yapılan oylama sonucunda mevcut delegelerin oylarının tamamını alan mevcut başkan Ömer Şeyhanlı, güven tazeleyerek yeniden ilçe başkanı seçildi. 
Başkan Şeyhanlı, yaptığı açıklamada, “Gönül istedi ki büyük bir salonda tüm Mahalle temsilcilerimiz tüm üyelerimiz ve halkımızla iç içe bir kongre yapalım ama malumunuz pandemi süreci yaşıyoruz halkımızın sağlığını düşünmek zorundayız ve kongremize mümkün olan en az katılım ile gerçekleştirdik. Kongremize teşrif eden başta İl Başkanımız Mustafa Niyazi Yanmaz ve yönetimi olmak üzere tüm katılımcılara şükranlarımı sunuyorum. Yüzbinlerce insanın yükü omuzlarımıza yüklendi elimizden gelen hizmetin en iyisini yapmak Eyyübiyemize ve şehrimize en iyi hizmetleri yapmak için sorumluluğumuzun bilincinde olarak çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir.” Dedi. 
Kongrede bir konuşma yapan Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz, “Mevcut hükümet Yirmi Yıldır görev başında böylesine uzun ve kesintisiz bir görev süresi Atatürk de dâhil olmak üzere hiç bir lidere ve partiye nasip olmadı. Bu kadar uzun görev süresi boyunca yapılan çalışmalar ve bu çalışmaların sonucuna baktığımızda, vurgun, rüşvet, talan ve ahlaki erozyon had safhaya ulaşmış! Kim ne derse desin! Akparti iş başına geldiğinde mevcut dış borç stoku 180 Milyar dolar düzeylerindeyken bugüne baktığımızda 460 milyar doları geçmiş durumda. Gençler arasında İslam’a ve dine yakınlık günden güne azalmakta, Deizm, Ateizm, Madde Bağımlılığı ve benzer olumsuzluklar kartopu gibi büyümekte ekonomik darboğaz ile birlikte nesil bozulmakta ve ahlaki çöküntü ile birlikte toplumsal bir yozlaşma yaşanmakta! Bunun sorumlusu şüphesiz ki devleti yönetmekten aciz hükümettir. “ 
Yanmaz sözlerinin devamında “ Yese kapılmayın, ümitsiz olmayın Milli Görüş Kadroları yeterli bilgi ve birikime sahip ülkeyi ve insanımızı hak ettiği muasır medeniyet düzeyine taşıyacak tecrübeye sahiptir. Bunun en bariz örneği 11 aylık muhteşem bir hükümet dönemimiz ortada duruyor. Cumhuriyet tarihinin ilk ve tek Denk Bütçesi, İslam Birliğinin temel taşı olan D-8, rantın ve vurgunun önündeki en büyük fren olan havuz sistemi gibi muhteşem hizmetleri sadece 11 ay gibi kısa bir koalisyon dönemine sığdıran Milli Görüş kadroları yetki verilmesi halinde göreceksiniz ki tahmin edilen zamandan çok daha kısa bir sürede daha önce yaptığı gibi Yeniden Büyük Türkiye’nin temellerini sağlam bir şekilde atacaktır.” Dedi.