Gündem
Giriş Tarihi : 19-05-2021 13:14   Güncelleme : 19-05-2021 13:14

Şanlıurfa Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr.Yılmaz GERGER’ın 19 Mayıs mesajı…

Şanlıurfa Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr.Yılmaz GERGER’ın  19 Mayıs mesajı…

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

GEEGER’in mesajı şöyle:

“19 Mayıs 1919, işgal altındaki ülkemizi kurtarmak amacıyla atılan ilk adımı ifade eden, Milli Bağımsızlık tutkumuzun yeniden hayat bulduğu tarihi öneme sahip bir gündür.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 19 Mayıs günü Samsun’a ayak basmasının ardından, Atatürk önderliğinde Milli Kurtuluş Savaşı başlatılmış, çağdaş ve güçlü Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu, muasır medeniyetler seviyesine erişme hedefi ve millet iradesinin ebediyen tesisi yolunda en önemli adım atılmıştır.

19 Mayıs tarihinin Gençlik ve Spor Bayramı olarak kabulü, geleceğimizi temsil eden gençlerimizi yarınların güvencesi ve umudu olarak gördüğümüzün göstergesi olmuştur.  Bu çerçevede, bugünün gençlerinin de Cumhuriyetimizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma hedefine aynı kararlılık ve cesaretle yürüyeceğine inancımız tamdır.

Dünya ülkelerine kıyasla genç bir nüfusa sahip olmak, ülkemizin sahip olduğu en önemli değerlerden biridir. Geleceğimizin güvencesi, milli değerlerimize bağlı, vatanını, bayrağını, milletini seven,  eğitimli, bilgili ve sağlıklı bir gençlikten geçmektedir. Devletimiz, gençlerimizin daha iyi eğitim, sağlık ve refah olanaklarına sahip olması ve Cumhuriyetimizin daha güçlü, daha müreffeh yarınlara ulaşması için gerekli çalışmaları bugüne dek yaptığı gibi bundan sonra da yapacaktır. Gençlerimize düşen, emanet aldıkları cumhuriyet ve ideallerini yarınlarına kararlılıkla taşımaktır.

Bu duygu ve düşünceler içinde, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm şehit ve gazilerimizi,  rahmetle anıyor, tüm gençlerimiz ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”