Gündem
Giriş Tarihi : 19-05-2021 13:31   Güncelleme : 19-05-2021 13:35

ŞANLIURFA VALİLİĞİ: KURUMUMUZ VİRANŞEHİR SAVCISI İÇİN SORUŞTURMA BAŞLATMADI

ŞANLIURFA VALİLİĞİ: KURUMUMUZ VİRANŞEHİR SAVCISI İÇİN SORUŞTURMA BAŞLATMADI

Şanlıurfa Valiliği, Viranşehir Cumhuriyet Savcısı Eyüp Akbulut hakkında kendilerinin bir soruşturma açmadığını belirterek, soruşturmayı açacak kurumların da belli olduğu belirtildi.

Şanlıurfa Viranşehir Cumhuriyet Savıcısı Eyüp Akbulut, Youtube kanalından bir video yayınlayarak salgın tedbirleri, maske zorunluluğu ve aşı uygulaması hakkındaki yorumları Türkiye’nin gündemine oturdu. Urfa Valiliği, Savcı Akbulut hakkında kendilerinin herhangi bir soruşturma başlatılmadığını duyurdu.

Şanlıurfa Valiliği’nden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:”İlimiz, Viranşehir İlçesinde görev yapan Cumhuriyet Savcısı Eyüp AKBULUT’un koronavirüs pandemi tedbirleriyle ilgili sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımların ardından, adı geçen Cumhuriyet Savcısı hakkında Valiliğimiz tarafından inceleme - soruşturma başlatıldığı şeklinde bazı yayın organlarında çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.
VALİLİK HERHANGİ BİR İNCELEME BAŞLATMADI !
Hakim ve Savcılar hakkındaki inceleme ve soruşturmaların ne şekilde yapılacağı ve buna karar verecek yetkili mercilerin kimler olduğu kanunla açık bir şekilde belirlenmiş olup, Valiliğimizin  bu çerçevede başlattığı herhangi bir inceleme bulunmamaktadır.Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”