Gündem
Giriş Tarihi : 01-05-2021 12:33   Güncelleme : 01-05-2021 12:39

Şanlıurfa'da Yasaktan Olan Muaf esnaflar umduğunu bulamadı

Şanlıurfa'da Yasaktan Olan Muaf esnaflar umduğunu bulamadı

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 17 Mayıs saat 05:00'e kadar sürecek tam kapanma, dün saat 19:00 itibariyle başladı. Açık olan işletmeler beklentilerinin karşılanmadığını ifade ederken yetkililerden sorunlarına çözüm bulunması istendi...
İçişleri Bakanlığı, 27 Nisan’da 81 il valiliğine ‘Tam kapanma Tedbirleri’ konulu genelge gönderdi. Genelgede COVID-19 virüsünün mutasyona uğrayan yeni varyantları sonrasında artan bulaşıcılığıyla birlikte salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla yeni tedbirler bugün devreye girdi. Kısıtlamanın birinci gününde yasaktan muaf esnafların dükkanları açıktı. Beklentilerinin karşılanmadığını ifade eden işletmeler, bir an önce salgından kurtulmanın hayalini kuruyor. Esnaf, yetkililerden sorunlarının çözümü için yetkililerin harekete geçmesini istiyor.

Bahçelievler de esnaflık yapan vatandaşlar bahçelievler hayalet şehri olmuş, esnaf çok zor durumda bu yasaklarda napacağımızı şaşırdık derken, bir diğer esnaf ise açtığımızdan belli siftah yapmadık Allah iyi etsin rızkımızın peşindeyiz dedi. Bahçelievler de attarlık yapan diğer bir vatandaş ise dışarıya baktığınız zaman in cin top oynuyor esnafın hali ortada Bir an önce bu Covid'den kurtuluruz dedi.