Gündem
Giriş Tarihi : 05-11-2021 13:27   Güncelleme : 05-11-2021 13:27

Siverek'te öğrenciler elektrik kesintisi yüzünden mağdur oldu

Siverek'te öğrenciler elektrik kesintisi yüzünden mağdur oldu

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde eğitim kampüsündeki okullarda eğitim gören yüzlerce öğrenci, elektriklerin kesilmesinden dolayı mağdur oldu.
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesi Karakoyun Mahallesi'ndeki eğitim kampüsünde, elektrik trafosunun yanmasından dolayı Selahattin Eyyübi Anadolu Lisesi, Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Siverek Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Sultan Alpaslan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Siverek Bilim Sanat Merkezinin elektrikleri kesildi. Elektrik kesintisinden dolayı da okulların suları da kesildi.
Elektrik ve su kesintisinden dolayı mağdur olan öğrencilerin bazıları okula gelmezken, sorunun halen çözülmemesi ise öğrenci velilerinin tepkisine neden oldu.
Su ve lavabo ihtiyaçlarını okul yakınının da bulunan benzinlikte karşılayan öğrenciler, akıllı tahtanın çalışmamasından dolayı da derslerinin aksadığını ileri sürdü.
DEDAŞ yetkilileri ise trafonun özel olmasından dolayı kendi sorumluluk alanında olmadığını belirterek sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını savundu.