Asayiş
Giriş Tarihi : 06-05-2021 11:32   Güncelleme : 06-05-2021 11:32

Siverek’teki Cinayet Olayı Aydınlatıldı

Siverek’teki Cinayet Olayı Aydınlatıldı

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü, 2015 yılında bir adamın öldürülmesi ile ilgili cinayet dosyası aydınlatıldı. 3 ilde yapılan operasyonla 5 şüpheli gözaltına alındı. 
Alınan bilgiye göre, Siverek İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından 2015 yılında İlçeye bağlı Fırat Mahallesinde Sait K. isimli şahsı öldürdükleri iddiasıyla aranan 5 kişi, ilçe Emniyet Müdürlüğünün yapmış olduğu teknik ve fiziki çalışmalar neticesinde tespit edildi. Aranan 5 şüpheli Şanlıurfa, Bursa ve Diyarbakır illerinde yapılan eşzamanlı operasyonla gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan zanlılardan S.A ve R.A. tutuklanırken, diğer 3 kişi adli kontrol ile serbest bırakıldı.
6 YIL ÖNCEKİ OLAY AYDINLATILDI
Urfa Emniyetinden yapılan açıklamada,”Siverek İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından kurulan özel ekibin yapmış olduğu çalışmalar neticesinde 2015 yılında meydana gelen ve S.K isimli şahsın öldürüldüğü faili meçhul olay ile ilgili aylarca süren teknik ve fiziki çalışmalar neticesinde olayın şüphelileri tespit edilmiş, yapılan eş zamanlı operasyonda Şanlıurfa, Bursa ve Diyarbakır illerinde toplam (5) şüpheli şahıs yakalanmış, Siverek Adliyesine çıkarılan A.B. H.A. S.A. isimli şahıslar Adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, S.A. ve R.A. isimli şahıslar ise tutuklanarak cezaevine teslim edilmişlerdir.”denildi.