Siyaset
Giriş Tarihi : 08-04-2021 09:15   Güncelleme : 08-04-2021 09:15

Sorunu Başkan Kırıkçı Aktardı, Cumhurbaşkanı Erdoğan Talimat Verdi

Sorunu Başkan Kırıkçı Aktardı, Cumhurbaşkanı Erdoğan Talimat Verdi

Şanlıurfa’da yeterli uçak seferi olmadığı için 2,5 Milyon nüfuslu Şanlıurfa'nın yarısından fazlasının Diyarbakır ve Gaziantep Havaalanını kullandığını öğrenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönlü buna razı olmadı ve anında talimat verdi...

Şanlıurfa’da yeterli uçak seferi olmadığı için 2,5 Milyon nüfuslu Şanlıurfa'nın yarısından fazlasının Diyarbakır ve Gaziantep Havaalanını kullandığını öğrenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönlü buna razı olmadı ve anında talimat verdi. Konuyu Erdoğan’a aktaran ise AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurahman Kırıkçı oldu.
BİZ BU TOPLANTIYA GELİRKEN BİLE GAZİANTEP HAVAALANINI KULLANDIK
Abdurahman Kırıçı, uçak seferlerinin yetersiz olduğunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a katıldığı il başkanları toplantısında anlattı.
AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurahman Kırıkçı kendisinin de bugün Erdoğan ile katıldığı toplantıya Gaziantep üzerinden geldiğini dönüşünü de Diyarbakır üzerinden yapacağını dile getirerek şunları aktardı; Uçak seferlerimiz akşam gidiş dönüş var. Sabah hiçbir seferimiz yok. Şanlıurfa’daki şehrin nüfusunun yarısından fazlası Diyarbakır ve Gaziantep’ten uçuyor. Sabah gidiş akşam dönüş olsa Şanlıurfa’nın tamamı Urfa havaalanını kullanacak. Şuan yanlızca akşam olduğu için biz bu toplantıya gelirken bile Gaziantep’ten geldik. Diyarbakır’dan döneceğiz.” 
"HASAN, TÜRK HAVA YOLLARINI ARA!"
AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı’nın konuşmasını dikkatlice dinleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan’a seslenerek “ Hasan, Türk Hava Yollarını ara. Kendi bütçesinden karşılasın. Bu bir. İki; Şanlıurfa’nın Borsa ve Sanayi ve Ticaret Odası onlarla görüşmeler yapsınlar, Ön çalışmasını valilikle yapsın. Ve adımını ona göre yapsın. Ama ne Gaziantep’e ne de Diyarbakır’a Şanlıurfa halkını göndermesin.” dedi.