Asayiş
Giriş Tarihi : 01-03-2021 12:55   Güncelleme : 01-03-2021 12:55

Sosyal medyada terör operasyonu

Sosyal medyada terör operasyonu

Şanlıurfa'da sosyal medya üzerinden PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü propagandası yapan şahıslara yönelik 3 ilçede operasyon düzenlendi.

Şanlıurfa'da sosyal medya üzerinden PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü propagandası yapan şahıslara yönelik Suruç, Birecik ve Viranşehir ilçelerinde Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat, Terörle Mücadele ve Siber Suçlarla Mücadele ekipleri işbirliğinde operasyon düzenlendi. Operasyonda 8 şüpheli gözaltına alındı. 
Şanlıurfa Valiliği'nden yapılan açıklamada; 
"1.Terör Örgütlerinin ve işbirlikçilerinin faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik Şanlıurfa İl J.K.lığı İstihbarat, TEM ve SSM Şube Müdürlüklerince yürütülen çalışmalar kapsamında; 25.02.2021 günü Şanlıurfa İli Suruç,Birecik ve Viranşehir mülki sınırları içerisinde icra edilen operasyonlar sonucu PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü içerisinde faaliyet gösteren ve sosyal medya üzerinden örgüt propagandası yapan (8) şüpheli hakkında yasal işlem yapılmıştır.
2.Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı, yasaların kendisine verdiği görev ve sorumluluklarının gereği olarak, Terör örgütleri ile her türlü terör faaliyetlerine yönelik gereken bütün önlemleri en iyi şekilde almakta, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşaması için yürütülen çalışmalara aralıksız devam edilmektedir" ifadelerine yer verildi.