Spor
Giriş Tarihi : 18-02-2021 13:19   Güncelleme : 18-02-2021 13:27

Tokmakçı: Dedikodulara Kulak Asmıyoruz, İşimizi Yapıyoruz!

Tokmakçı: Dedikodulara Kulak Asmıyoruz, İşimizi Yapıyoruz!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü ve kulüp başkanı Halef Tokmakçı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor olarak tesislerin kapısı tüm gençlere açıktır. Bizim amacımız Şanlıurfalı gençlere hizmet etmektir. Dedi.

Dünyayı ve etkisi altına alan korona virüs nedeniyle maçları ertelenen TFF Bölgesel Amatör Kümede Şanlıurfa’yı temsil eden Büyükşehir Belediyespor 15 Nisan’da başlaması planlanan lig için hazırlıklarına devam ediyor.

Bu kapsamda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor tesislerinde hazırlıklarına devam eden temsilcimizde hedef başlayacak olan lige hazır bir şekilde girmek.

Gazetemiz muhabirine yapılan hazırlıklar ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor ile ilgili açıklamada bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü ve kulüp başkanı Halef Tokmakçı şu görüşlere yer verdi: “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor olarak biz 20 gündür yaklaşık idmanlara başladık federasyon 15 Nisan'da liglerin başlayacağına dair bir açıklama yaptı bilim kuruluna dayanarak 15 Nisan'da başlatmaları söz konusu ama kesin olan bir şey yoktur. Hazır olmayan bir takımla lige başlamak akıllıca bir iş değil.

BİZ DEDİKODULARA BAKMIYORUZ

Kendi işimizi yapmaya çalışıyoruz. Takımımızda oynayan futbolcular ayrıca hocalarımız hepsi Urfa'nın hocaları, gençleri, Bizim uğraştığımız amacımız bu futbolculara tesislerimizi açmamızdaki gaye Şanlıurfa'ya Sporcular yetiştirmek. Bizim amacımız bu gençleri sahiplenmek. Şanlıurfalı vaziyette yetenekli olan tüm gençlere kapımız açık. Hangi takımda olursa olsun. Biz Geçmişte de bunu ispat ettik Bugün de bunun için uğraşıyoruz. Şanlıurfa'da sporcu yetişmez diyenlere Biz Şanlıurfa'da sporcu yetişir diyoruz. İlla eleştiriler olacak zaten meyveli ağaç taşlanır diye bir söz var. Biz bunlara bakmıyoruz işimize bakıyoruz.

ŞANLIURFALILARIN BU TAKIMA BU FUTBOLCULARA SAHİPLENMESİ LAZIM

Belediyenin bir kuruşu bizim babamızın parasından daha kıymetlidir. Biz bunu önemsiyoruz. Gençlere hizmet ettiğimiz zaman ve bu parayı verdiğimiz zaman ince eleyip sık dokuyorum. Biz futbolcuları dışarıdan getirmedik hepsi Şanlıurfa'nın öz evlatları bunlar. Şanlıurfalıların Bu takıma bu futbolculara sahiplenmesi lazım. Biz bunun uğraş veriyoruz. İnşallah Rabbim de yardımcı olur. Bizlere büyükşehir belediye başkanımız Sayın Zeynel Abidin Beyazgül başkanımızın bana verdiği yetki ile ben kendi işine odaklanmışım. Tabii bu saydıklarım Zeynel başkanın desteği ve çabası sonucu oluyor. Özellikle Zeynel başkanımız sporcuların, antrenörlerin, hocalarımızın hepsinin Şanlıurfalı olmasına istiyor.  Bizde Şanlıurfalılara hizmet etmeye bu fikirler üzerine devam ediyoruz.

KAPIMIZ YETENEKLİ GENÇLERE HER ZAMAN AÇIK

Bizim takımımızdaki futbolcuların gençlerin çoğu 16-17 yaşında gençler bu çocuklar burada gelişim sağlayacaklar profesyonel takım ile birlikte yiyecekler, içecekler, idmanlarını yapacaklar. Ondan sonra bu meyve olgunlaşacak. Biz bunun peşindeyiz. Türkiye finali oynayan U-19 takımı bıraktığımız zaman da biz bu akılla hareket ettik. Bugün de aynı akıla sahibiz. Biz Şanlıurfalılara hizmet etmek için tüm tesislerimizi açmışız. Yeter ki eziyetli yetenekli gençler olsun kapılarımız sonuna kadar açık. Bizim amacımız yetiştiricilik yetiştiriciliğin yanında da yarışmacı kimliğimizde bulunuyor. Burada yetişen gençleri üst liglerde oynayan Şanlıurfa takımlarına kazandırmak veya Türkiye liglerinde başka takımlarda forma giymelerini sağlamak amacındayız.

GENÇLERE ÖNEM VERİYORUZ

Geçmişte Şanlıurfa takımlarında birçok Şanlıurfalı futbolcular forma giyiyordu. 24 kişilik takımda 3 tane yabancı futbolcumuz var. Bölgesel Lig'de oynamayan bir futbolcunun 3. Ligde gidip futbol oynaması sıkıntıdır. Biz bunun farkındayız. Bunun için de biz gençlerimize önem veriyoruz. Esas amacımız gençlerimizi yetiştirmek. Biz kendi değerlerimize değer verelim değerlerimizi daha üst seviyeye taşıyalım bu gençler yetiştiği zaman Şanlıurfa'ya katlı sunacaklar amacımız bu yöndedir. diyerek sözlerini sonlandırdı.