Eğitim
Giriş Tarihi : 06-02-2021 11:32   Güncelleme : 06-02-2021 11:51

URFA’DA ÖZEL OKULLARIN CEZALARLA BAŞI DERTTE !

URFA’DA ÖZEL OKULLARIN CEZALARLA BAŞI DERTTE !

Pandemi nedeniyle çok zor günler geçiren özel okullara kesilen cezalar öğretmen ve idarecileri zor duruma soktu. Yetkililere çağrıda bulunan öğretmen ve idareciler, sorunlarına çözüm bulunmasını istedi.

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı sarsan korona virüs, tüm kesimleri derinden etkilemeye devam ediyor. Bu sektörlerin başında da eğitim geliyor. Şanlıurfa’da bitkisel hayatta olan okulların başı kesilen cezalarla dertte. Kiraları ve personelerinin maaşını ödeyemeyen okullar yardım beklerken bir de kesilen para cezaları karşı karşıya kalmaları işi daha da çıkmaza sokuyor.

YETKİLİLERİN BU SÜREÇTE BİZLERE DESTEK OLMALARINI BEKLİYORUZ

Eğitimci Murat Aydeniz, çok zor günler geçirdiklerini belirterek yetkililerden destek beklediklerini ifade etti. Pandemi ile birlikte ciddi sıkıntılar yaşadıklarını ifade ederek,”Okullar maddi sıkıntılarla uzun süredir boğuşuyor. Hem öğretmen maaşı hem de kiralar özel okulları ciddi manada sıkıntıya koyuyor. Özellikle son dönemlerde müfettişlerin kestiği cezalar canımızı yaktı. Okulumuza 60 bin liralık bir ceza verildi. Bu süreçte yetkililerin bizlere destek olmalarını bekliyoruz. Valimizden bu cezaların silinmesini istiyoruz tüm okulların. Şanlıurfa’da 21 okula ceza kesilmiş durumda. Bu durumun önüne geçilmesini istiyoruz.”şeklinde konuştu.