Asayiş
Giriş Tarihi : 12-10-2021 17:08   Güncelleme : 12-10-2021 17:08

URFA’DA SAHTE REÇETE OPERASYONU

URFA’DA SAHTE REÇETE OPERASYONU

Şanlıurfa’da pahalı ilaç ve tıbbi malzemeleri, hasta olmayan kişiler adına reçete ettirip devleti zarara uğrattıkları iddiasıyla 7 şüpheli gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Nitelikli Dolandırıcılık Suçuyla Mücadele kapsamında 12.10.2021 günü operasyon gerçekleştirilmiştir.
Gerçekleştirilen operasyonda şüphelilerin herhangi bir hastalığı bulunmayan yabancı uyruklu şahıslar adına hastanelerden ilaç yazdırdıkları, daha önceden yazılmış olan raporlu ilaçları ikinci kez rapora gerek duymadan birlikte hareket ettikleri eczanelerden temin ederek kamuyu zarara uğrattıkları tespit edilmiştir.
Yapılan aramalarda başkaları adına reçetelendirilmiş ve barkodları tahrif edilmiş, piyasa değeri yaklaşık 1 Milyon Türk Lirası olan çok sayıda muhtelif markalarda ilaç ve tıbbi malzeme ile doktor raporuyla alınabilen mama ve protein bazlı süt ele geçirilmiştir.
İlimiz merkezinde bulunan (6) şüpheli ile Gaziantep ili Nizip ilçesinde bulunan (1) şüpheli olmak üzere toplamda (7) şüpheli yakalanarak gözaltına alınmış olup (1) şüpheli hakkında yakalama çalışmaları devam etmektedir.
Gözaltına alınan şüpheliler emniyetteki işlemleri sonrasında adli mercilere sevk edilecektir. Denildi.