Ekonomi
Giriş Tarihi : 03-04-2021 10:07   Güncelleme : 03-04-2021 10:07

Yatırımcılar için en uygun yatırım aracı altındır

Yatırımcılar için en uygun yatırım aracı altındır

Altın fiyatları haftanın ilk günlerinde dolar TL kurundaki hareketliliğin de etkisiyle birlikte yukarı yönlü harekete geçti. Kısa bir süre de düşüş yaşayan altında son durum nedir, uzmanlar yatırımcılara tavsiyelerde bulunuyor.

Altın piyasası son günlerde hareketli günler yaşıyor. Dünya piyasası, merkez bankasındaki hareketlenmeler altındaki fiyatların değişmesine neden oluyor. Yatırımcılar, bu noktada yapacak, ne yapmalı? İşin uzmanları ise en güvenli limanın altın olduğuna dikkat çekiyor.
MERKEZ BANKASINDAKİ HAREKETLENMELER ETKİLEDİ
Yatırımcılara altın noktasında tavsiyelerde bulunan Kuyumcu Ömer Cömert,”Altın piyasasında şu anki durum yükselişte. Yatırımcılar için en iyi yatırım aracı altındır her zaman. Merkez Bankası'ndaki hareketlenmeler, müdürünün değişmesi, bir gecede altın 80 milyon lira yükselişe geçti. Dünya piyasası ayrı, Türkiye'ye bağlı değil. Amerika ve Avrupa'ya bağlı. Tabii ki Avrupa'daki Amerika'daki gelişmeler Türkiye'deki piyasasını da etkiliyor. Bu durumda Türkiye'nin gücü yok. Yatırımcılar için en uygun yatırım aracı altındır.”dedi.